Zdjęcie: Materiały organizatorów

Ponad 200 prac, w tym płaskorzeźba „Pałac Prezydencki”, przeznaczono na niedzielną X Charytatywną Aukcję Obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która odbędzie się w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

X Charytatywna Aukcja Obrazów na rzecz podopiecznych hospicjum wpisała się   w rzeszowską rzeczywistość, gdzie artyści i kolekcjonerzy z ogromną wrażliwością i otwartym sercem dzielą się swoimi dziełami, by  wesprzeć działalność hospicjum.

– Spotkaliśmy się z wielkim zaangażowaniem i niezawodną pomocą artystów, ludzi dobrego serca, którzy ofiarując swoje obrazy i rzeźby na tegoroczną aukcję. Przyczyniają się oni do poprawy jakości opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w województwie podkarpackim – mówią organizatorzy aukcji.

Podczas wydarzenia do dyspozycji szczodrych serc będzie ponad 200 prac, w tym: obrazy olejne, grafiki, ikony, rzeźby. Wśród zgłoszonych prac znajdziemy m.in. płaskorzeźbę przekazaną przez Kancelarię Prezydenta PR, Andrzeja Dudy. Nosi ona tytuł „Pałac Prezydencki” i ma wymiary 16 na 20 cm. Cena nominalna płaskorzeźby to 1000 zł.

W charytatywnej aukcji weźmie udział również znany w Rzeszowie sanocki artysta, autor największego muralu w mieście – Arkadiusz Andrejkow, który przygotował obraz namalowany sprayem na płótnie pt. „Postura XIII”. Cena nominalna jego pracy to 500 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prace, które będzie można wylicytować, dostępne są TUTAJ.

Charytatywna aukcja odbędzie się w niedzielę (22 października) w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Od godz. 12:00 będzie można kupować obrazy poza licytacją w foyer teatru, natomiast o 13:00 odbędzie się licytacja główna.

Tegoroczny dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na zakup koncentratorów tlenu dla podopiecznych z hospicjum domowego oraz na zakup materaców przeciwodleżynowych dla dzieci przebywających pod opieką hospicjum stacjonarnego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama