Zdjęcie: Materiały organizatorów

Ponad 200 prac, w tym płaskorzeźba „Pałac Prezydencki”, przeznaczono na niedzielną X Charytatywną Aukcję Obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która odbędzie się w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

X Charytatywna Aukcja Obrazów na rzecz podopiecznych hospicjum wpisała się   w rzeszowską rzeczywistość, gdzie artyści i kolekcjonerzy z ogromną wrażliwością i otwartym sercem dzielą się swoimi dziełami, by  wesprzeć działalność hospicjum.

– Spotkaliśmy się z wielkim zaangażowaniem i niezawodną pomocą artystów, ludzi dobrego serca, którzy ofiarując swoje obrazy i rzeźby na tegoroczną aukcję. Przyczyniają się oni do poprawy jakości opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w województwie podkarpackim – mówią organizatorzy aukcji.

Podczas wydarzenia do dyspozycji szczodrych serc będzie ponad 200 prac, w tym: obrazy olejne, grafiki, ikony, rzeźby. Wśród zgłoszonych prac znajdziemy m.in. płaskorzeźbę przekazaną przez Kancelarię Prezydenta PR, Andrzeja Dudy. Nosi ona tytuł „Pałac Prezydencki” i ma wymiary 16 na 20 cm. Cena nominalna płaskorzeźby to 1000 zł.

W charytatywnej aukcji weźmie udział również znany w Rzeszowie sanocki artysta, autor największego muralu w mieście – Arkadiusz Andrejkow, który przygotował obraz namalowany sprayem na płótnie pt. „Postura XIII”. Cena nominalna jego pracy to 500 zł.

Prace, które będzie można wylicytować, dostępne są TUTAJ.

Charytatywna aukcja odbędzie się w niedzielę (22 października) w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Od godz. 12:00 będzie można kupować obrazy poza licytacją w foyer teatru, natomiast o 13:00 odbędzie się licytacja główna.

Tegoroczny dochód z aukcji w całości zostanie przeznaczony na zakup koncentratorów tlenu dla podopiecznych z hospicjum domowego oraz na zakup materaców przeciwodleżynowych dla dzieci przebywających pod opieką hospicjum stacjonarnego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama