Reklama

Grupa przeciwników aborcji protestowała dzisiaj przed rzeszowskim kościołem pw. Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Po raz kolejny zaatakowali szpital Pro-Familia w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Protest zorganizowali członkowie inicjatywy „Stop aborcji” i fundacji „Pro-Prawo do życia”. W połowie stycznia poparli położne Pro-Familii, które odmówiły udziału w zabiegach aborcji przeprowadzanych w szpitalu. Powołały się na klauzulę sumienia. Kilka dni później obrońcy życia zorganizowali pikietę przed szpitalem.

– Tych ludzi bez sumienia, którzy ustanawiają haniebne prawo, pozwalające mordować dzieci przed narodzeniem przepędzimy z ciepłych posadek przy pomocy kartki wyborczej – mówił w trakcie protestu Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro Prawo do Życia.

Dyrekcja Pro-Familii zapowiedziała, że rozważy złożenie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na naruszeniu dobrego imienia placówki.

Dzisiaj w Rzeszowie przeciwnicy aborcji znów protestowali. Tym razem przed kościołem pw. Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Mieli transparenty z napisami: „Życie nie jest na sprzedaż”, „W szpitalu Pro-Familia zabijają chore dzieci”, „Ginekolodzy z Pro-Familii ratujcie życie”, „Wybierz życie”, „Piąte: nie zabijaj”, „Jestem Pro-Life”. Na innym transparencie zamieszczono zdjęcie Janusza Kidackiego, dyrektora ds. medycznych w Pro-Familii i jego wypowiedź: „Aborcja powinna być wykonywana w każdym szpitalu”. Obok niego na transparencie umieszczony był zakrwawiony płód.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. To, że coś jest zgodne z prawem, nie znaczy, że słuszne!!!
    Lekarze powinni leczyć a nie zabijać. Aborcja to nie terapia, to brutalne przerwanie maleńkiego życia, które powinno być przez prawo chronione. Aborcja = zabójstwo. Czym różni się dziecko w łonie matki od tego narodzonego? Czy dziecko nienarodzone jest wyjęte spod prawa… tego prawa, które chroni każde już narodzone??? Kto dał ludziom prawo do decydowaniu o jego życiu? Chore czy zdrowe ma prawo żyć. Nie jest w niczym gorsze od tego zdrowego.

  2. Brak mi słów!!! Ludzie opamiętajcie się!!!! Są w Polsce przypadki regulowane przepisami, w których aborcja jest dozwolona!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Chore nastawienie i udawanie świętych. Szpital działa zgodnie z prawem a wy przez swoje świetopoglądowe protesty robicie ludziom jedynie wodę z mózgu. W ogóle aborcja powinna być w pełni zalegalizowana. Dajcie sobie spokój z chorymi protestami.

Comments are closed.