Zdjęcie: Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl
Reklama

Miasto Rzeszów nie ma ostatnio szczęścia w przetargach. Do wykonania kładki rowerowej przy Moście Narutowicza zgłosiły się trzy firmy. Najniższa oferta dwukrotnie przekracza finansowe możliwości ratusza.

Kolejna inwestycja w Rzeszowie zaczyna się od tego samego. Ogłoszony przetarg, wyznaczony termin składania ofert i otwieranie kopert, chętni są, ale oferują za swoje usługi zaporowe ceny. Tym razem chodzi o kładkę rowerową przy moście Narutowicza, który łączy ulice Wierzbową z Szopena (tzw. most tęczowy).

Miasto poszukiwania wykonawcy rozpoczęło w połowie kwietnia. W piątek (24 maja) otworzono oferty. Do przetargu stanęły trzy firmy i każda z ofert co najmniej dwukrotnie przewyższa możliwości finansowe ratusza. „Krismat” z Będzina zaproponował ok. 4,5 mln zł, warszawski „Mostostal” – ok. 5 mln zł, a „Strabag” z Pruszkowa – ponad 5,5 mln zł.

– W budżecie na remont kładki mamy ponad 2,1 mln zł. Przetarg będziemy musieli najprawdopodobniej unieważnić, bo nie możemy dołożyć do złożonych ofert ponad drugie tyle pieniędzy – mówią krótko miejscy urzędnicy.

O budowie kładek rowerowych na trzech mostach: wspomnianym Narutowicza oraz Karpackim (zapora) i Lwowskim (al. Piłsudskiego) mówi się już co najmniej od dwóch lat. Dwa lata temu Promost Consulting za projekt kładek dostał od miasta 492 tys. zł. Teraz trzeba wcielić je w życie i z tym jest właśnie problem. 

Miasto inwestycję postanowiło realizować etapami, zaczynając od Mostu Narutowicza, gdzie kładka ma powstać po stronie, gdzie znajdują się ciepłociągi. Ma ona mieć 105 m długości oraz 3,61 m szerokości. Kładkę wraz z chodnikiem oraz ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż Wisłoka ma połączyć ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m i szeroki na 2 m chodnik.

Miasto chce, aby inwestycja była gotowa najpóźniej do końca tego roku. Kolejne kładki będę powstawać w przyszłym roku pod warunkiem, że ta przy Moście Narutowicza zda egzamin. Jeśli tak, to do 2021 roku powinny powstać dwie kolejne kładki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: