Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu "Włochaty"
Reklama

Po 7 latach przerwy w Rzeszowie znów wystąpi “Włochaty”. Koncert w klubie „Vinyl” to część ogólnopolskiej trasy, zorganizowanej z okazji  30-lecia szczecińskiej grupy.

“Włochaty” to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polskich zespołów grających anarchopunka. Pierwszy koncert grupy, która początkowo nosiła nazwę “Włochaty Odkurzacz”, odbył się 1 maja 1987. Zespół tworzyli wówczas „Jeż”, „Fagas” i „Billy”. W 1990 do składu dołączył charyzmatyczny wokalista „Pauluss” (był członkiem do 2009, od 2016 pojawiał się gościnnie).

“Włochaty” ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych, wiele koncertów w Polsce i zagranicą, występy na festiwalu w Jarocinie (wyróżnienie w 1993 r.) i na Przystanku Woodstock.

Obecnie członkami grupy są: „Billy” (perkusja), „Jeż” (bas, wokal), „Skoda” (gitara, chórki), „Raga” (wokal), „Guliwer” (gitara), „Wichru” (pomoc literacka).  Na płytach Włochatego gościnnie bardzo często pojawiali się inni muzycy – m.in. „Nika” – wokalistka “Post Regimentu” i Ania z “Eye For An Eye”.

Od strony muzycznej grupa lubi wzbogacać „tradycyjne” punkowe brzmienie o inne instrumenty – np. saksofon, trąbkę, instrumenty klawiszowe. Niektóre utwory nawiązują do muzyki reggae. Jednak główną „siłą rażenia” “Włochatego” od zawsze były teksty. Bezkompromisowe, niekiedy kontrowersyjne, poruszające tematy takie jak m.in. globalizacja, konsumpcjonizm, rasizm, degradacja środowiska, cynizm polityków. Poza tekstami autorstwa „Jeża” i „Wichra”, grupa sięga także po wiersze znanych poetów, m.in. ks. Jana Twardowskiego.  

Koncert, który w sobotę 30 września odbędzie się w rzeszowskim klubie „Vinyl” (al. Piłsudskiego 31) jest częścią trasy “Włochatego” „Głośniej od bomb” zorganizowanej z okazji 30-lecia grupy. Jako gość wystąpi wówczas również “Harusha” – nowy zespół „Harry’ego”, byłego wokalisty “The Analogs”. Na sobotnim koncercie w „Vinylu” zagra także nowosądecka grupa “Bigger Half”, określająca swoją muzykę jako dub/punk.  

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 (klub będzie otwarty od 19:00). Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu można nabyć w klubie „Vinyl”, sklepie „Toxic” przy ul. 3 Maja 30 i za pomocą strony www.ticketpro.pl

(mo) 

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: