Zdjęcie: Stadionmiejski.erzeszow.pl
Reklama

Około 5 tys. zł brutto będzie zarabiał Piotr Pezdan, który wygrał konkurs na menedżera piłkarskiego w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. Pezdan będzie pilnował m.in. finansów Stali Rzeszów.

Ratusz ogłosił konkurs w ubiegłym roku. Miał on związek z tym, że miasto chce się w większym stopniu zaangażować finansowo w rozwój piłki nożnej w stolicy Podkarpacia. Rywalizację o miejskie pieniądze Stal Rzeszów wygrała z Resovią, zajmując wyższe miejsce w trzecioligowej tabeli po rundzie jesienno-zimowej.

Miasto wejdzie do spółki Stal Rzeszów. Na drugą rundę obecnego sezonu przekaże drużynie 600 tys. zł, a w kolejnym następne 600 tys. zł. Zgodę na wejście miasta do spółki musi wyrazić jeszcze Rada Miasta Rzeszowa. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Dotychczas zarówno Stal, jak i Resovia, na sekcję piłkarską dostawały z kasy miasta po ok. 150 tys. zł rocznie. Razem z pieniędzmi od sponsorów budżet Stali Rzeszów od kolejnego sezonu ma się zamknąć w kwocie ok. 1,5 mln zł. Wiele zależy od tego, czy Stali uda się awansować do drugiej ligi.

Warunkiem większego zaangażowania miasta w piłkę nożną było to, że będzie miało realny wpływ na to, jak są wydawane pieniądze. W tym celu ogłoszono konkurs na zatrudnienie osoby, która będzie na co dzień pośrednikiem na linii miasto – klub.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Do konkursu zgłosiły się trzy osoby. Wygrał Piotr Pezdan. Okazał się najlepszą kandydaturą. O tym wyborze zdecydowali również sponsorzy, których przedstawiciele zasiadali w komisji konkursowej. Formalnie Piotr Pezdan zostanie zatrudniony jako główny specjalista w wydziale kultury i sportu naszego urzędu. Będzie zarabiał ok. 5 tys. zł brutto. Do jego obowiązków będzie należało pilnowanie finansów klubu i spraw organizacyjnych – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Piotr Pezdan to były dziennikarz sportowy, który pracował w rzeszowskim dzienniku „Super Nowości”, a ostatnio w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, gdzie był przewodniczącym wydziału gier i rzecznikiem prasowym Związku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama