Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News
Reklama

– To nasza podkarpacka Henryka Krzywonos – tak o Annie Skibie, liderce podkarpackiej listy Wiosny w eurowyborach mówił w poniedziałek w Rzeszowie lider partii Robert Biedroń.

Robert Biedroń pojawił się przed południem na rzeszowskim Rynku w otoczeniu kandydatów Wiosny, którzy z Podkarpacia będą się ubiegali o miejsce w Parlamencie Europejskim. Od ponad tygodnia wiadomo, że “wiosenną” listę w naszym regionie otworzy Anna Skiba, która na co dzień jest szefową podkarpackiej partii Teraz! Ryszarda Petru, a wcześniej była liderką regionalnych struktur Nowoczesnej. 

Według Biedronia zbliżające się eurowybory (26 maja) są okazją, by w Polsce skończyć z “wojną polsko-polską, duopolem dwóch wielkich partii politycznych (PiS i PO), które żerują na polaryzacji”.

– Żebyśmy doprowadzili tego, że wartości europejskie, które są ściśle związane z nadchodzącymi wyborami, w końcu były realizowane. Potrzebna jest silna drużyna, drużyna ludzi odważnych, zdeterminowanych do zmian, którzy nie będą chowali głowy w piątek, gdy trzeba bronić tolerancji, otwartości, europejskości, wyrównywania szans – mówił Robert Biedroń. 

O Annie Skibie, która jest także przewodniczącą Rzeszowskiej Rady Kobiet przy prezydencie Rzeszowa oraz szefową Rady Osiedla Pułaskiego, mówił, że to “kobieta dzielna i odważna, taka podkarpacka Henryka Krzywonos”. Biedroń wspomniał też, że Skiba przez lata prowadziła rodzinny dom dziecka. – Jest bohaterką i skarbem Podkarpacia. Jestem dumny, że mogę Annę Skibę rekomendować na liderkę listy – podkreślał szef Wiosny.

O kandydatach Wiosny do PE mówił, że to “10 jaskółek, które na Podkarpaciu uczynią wiosnę”. Anna Skiba dziękowała Robertowi Biedroniowi za to, że obdarzył ją “wielkim zaufaniem”. – Zrobię wszystko co w mojej mocy, by nie zawieść twoich oczekiwań – mówiła Skiba do Biedronia. Sama zapowiedziała walkę o poprawę komunikacji Rzeszowa z Warszawą i Bieszczadami oraz walkę ze smogiem. 

Szczegóły programu wyborczego Wiosny mają być ujawnione w najbliższy czwartek na konwencji programowej w Warszawie.  

Z drugiego miejsca podkarpackiej listy Wiosny będzie startował Marcin Jurzysta, politolog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Na trzecim miejscu jest Tomasz Oleksak, politolog, były radny miejski Niska. Czwarte miejsce przydzielono Katarzynie Kwolek, sanockiej dziennikarce, a obecnie specjalistce od public relations.

Z piątego miejsca Wiosny wystartuje pochodzący z Rymanowa Radosław Krukar, ekonomista, bankowiec i dyrektor regionalny w firmie kredytowej. – To mój ziomal – żartował Robert Biedroń, który sam pochodzi z Rymanowa.

Na szóstym miejscu jest Urszula Grych-Bochyńska, nauczycielka języka francuskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Siódme miejsce dostał najmłodszy na liście Wiosny 22-letni Patryk Fic, student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim i sędzia piłkarski. Z ósmego miejsca o miejsce w PE będzie walczyła Joanna Prokopska z Przemyśla, funkcjonariuszka Straży Granicznej w stanie spoczynku. 

Na przedostatnim, 9. miejscu, jest Grzegorz Tereszkiewicz, były polityk Twojego Ruchu i Nowoczesnej w Rzeszowie, działacz na rzecz praw kobiet i osób LGBT. Podkarpacką listę Wiosny zamyka Gniewomir Skrzysiński, mieszkaniec Krasnej koło Krosna, weganin, przedsiębiorca, ultramaratończyk, podróżnik, aktor i pisarz. 

– To ludzie, którzy będą ciężką pracowali, są kompetentni, nadają się do tego, by pełnili ważne funkcje publiczne – mówił kandydatach Wiosny Robert Biedroń. – Dajcie czadu – apelował do nich. – Liczymy na co najmniej jeden mandat. Wiosna na Podkarpaciu jest w stanie przełamać ten niszczący i nic już chyba nie wnoszący do życia publicznego spór wielkich partii politycznych – uważa Biedroń. 

Zapewnia, że jeżeli Wiosna nie dostanie się do europarlamentu, to nie przystąpi do koalicji partii opozycyjnych podczas jesiennych wyborów do polskiego parlamentu. – Dostaniemy się do PE. Jesteśmy konkurencją dla zasiedziałych, leniwych, znudzonych partii politycznych. Wynik będzie dużo lepszy niż w sondażach (najnowszy daje Wiośnie 9-procentowe poparcie) – powiedział nam Robert Biedroń.

– Nie jesteśmy ani lewicowi, ani liberalni. Jesteśmy postępowi – dodał. 

Zdjęcie: Materiały Wiosny

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. aa znam twoje smaki ale z twoich opowieści,skalibruj se otwór w tyłku bo gazów ani qpy już nie trzymasz a i dentysta by ci sie przydał bo pyta w zrobiła ci duuuuży szlif

 2. żałosne, miałem na nich głosować… ale z taką ekipą to Biedroń na Podkarpaciu nawet 5% nie osiągnie! A tej Pani z jedynki to jej niedługo tylko lista PiS pozostanie!

 3. za to jest Anna Skiba, która z Ferencowego ugrupowania z drugiego miejsca nie weszła do Rady Miasta – więc szans NIE MA! Za to już ma w swoje karierze Nowoczesną, Teraz, Komitet Ferenca i Wiosnę – GRUBO!

 4. Wszyscy mają parcie na to szkło i pogoń do tego koryta tylko tak sie zastanawiam kto bedzie do tego koryta dokładał no i ile -o tym nikt nic nie kwiczy a co istotne co My z tego bedziemy miec bo jak na razie to od 1945 cały czas tylko ;
  Kręcenie lodów z których My se nawet raz nie poliżemy i karuzeli z Pikusiem skaczącym z fotelika na fotelik a dla nas nawet jednego miejsca ni ma :
  O i całe sedno a styłu Kościuszko stoi i spogląda na to zgrupowanie z powagą i spokojem : Uf !

 5. “To nasza podkarpacka Henryka Krzywonos” piękny strzał w kolano, a właściwie w kolana pani kandydatki, to mogło trafić jedynie do lewaków czystej krwi, a tych jest bardzo bardzo mało na Podkarpaciu;D

 6. kupiłem nowe pa-gaje do roweru ,były zapakowane w grubą dętke od Kamaza i mocno nasmarowane towotem w otworze do wsadzania w tylnej części

 7. Na zdjęciu widać że wszyscy zebrani chyba zamawiali w barach na rzeszowskim rynku po 5 piw.Fajna niby i wesoła babka ale chyba zle ulokowała swoje uczucia i losy polityczne. Co może jeszcze zrobić dla polityki ta kobieta ( skakanka) która skacze i zmienia ugrupowania polityczne,ma straszne parcie na szkło.Na Podkarpaciu jest wielu takich młodych o nazwisku Biedroń ale są tacy aktywni ,,figuranci,,którzy maja chyba poważne problemy z prawem karnym.

 8. Wiosna Roberta Biedronia nie ma żadnych szans do Europarlamentu,rachunek jest prosty dla Podkarpacia może przypaść 3 mandaty.I z tego co wstepnie wynika 3 miejsca zgarnie PIS najwiecej Tomasz Poręba bo jest skuteczny walczył aby droga szybkiego ruchu S-19 która ma biec z Litwy,Łotwy na Południe do Grecji przez Podkarpacie.Robert Biedroń mimo że jest z okolic Rymanowa to nie jest mile widziany jako lider LGBT+, już zapomniał swoich młodych lat kiedy był w bursie w Ustrzykach Dolnych.

 9. Dobrze, ze nie ma Roberta Sz bo jemu tylko na jedynce zależało, miejmy nadzieje, że już nie uczepi sie zadnego szyldu.

Comments are closed.