Reklama

Jan Pietrzak, Tadeusz Polkowski, ps. „Tadek”, oraz Maleo Reggae Rockers – Panny Wyklęte wystąpią podczas Festiwalu Patriotycznego w Rzeszowie, który odbędzie się w poniedziałek (1 sierpnia) z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Festiwal odbędzie się na Rynku. Organizuje go rzeszowski oddział Stowarzyszenia „Studenci dla Rzeczypospolitej”. Wstęp jest bezpłatny. Koncerty rozpoczną się o godz. 15:30.

– Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu, od godz. 11:00, każdy z odwiedzających Rynek będzie mógł wejść na kilka minut w wirtualną rekonstrukcję Powstania Warszawskiego poprzez innowacyjne okulary 3D. Od 11:00 do 14:00 prowadzona będzie także akcja poboru krwi – informuje Artur Micek, prezes Stowarzyszenia „Studenci dla Rzeczypospolitej” w Rzeszowie.

W ramach Festiwalu Patriotycznego odbędą się również liczne konkursy z nagrodami, wystawy grup rekonstrukcyjnych, symulatory i badania medyczne.

Podczas Festiwalu wystąpi Maleo Reggae Rockers wraz ze swoim projektem muzycznym „Panny Wyklęte”, zrealizowanym z udziałem polskich artystek, które śpiewają o powojennych losach działaczy i działaczek polskiego podziemia.

Na scenie rzeszowskiego Rynku z Maleo Reggae Rockers wystąpią: Ania Rusowicz, Kasia Malejonek, Marcelina, Ola Nowak i Ania Szafraniec (Zespół Dziewczyny), Lilu, Ania Witczak – Czerniawska.

Przed rzeszowską publicznością zaprezentują się również Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa, Orkiestra Reprezentacyjna w barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz zespół muzyczny Error 404. Na Festiwalu wystąpi także polski satyryk i twórca „Kabaretu Pod Egidą” Jan Pietrzak.

Gwiazdą wieczoru będzie raper Tadeusz Polkowski, znany bardziej jako „Tadek”. Polkowski wcześniej był znany z wieloletnich występów w hip-hopowym zespole „Firma”, którego był współzałożycielem.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Festiwal został dofinansowany z budżetu miasta Rzeszowa, wsparcia udzielili również IPN, Polska Grupa Energetyczna, Uniwersytet Rzeszowski, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal Patriotyczny w Rzeszowie odbędzie się z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00, na rozkaz dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego. W dniu wybuchu Powstania SS-Reichsführer Heinrich Himmler, powołując się na dyspozycję Hitlera, wydał rozkaz zniszczenia miasta i wyniszczenia ludności cywilnej Warszawy. Powstanie trwało 63 dni. Historycy szacują, że zginęło w nim ok. 180 tys. osób.

(ak)

PROGRAM FESTIWALU PATRIOTYCZNEGO

– 11:00 – 14:30 – Akcja poboru krwi w krwiobusie zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie

– 11:00 – 21:50 – Funkcjonowanie stoiska z okularami 3D wystawionego przez Moonligght Studio

– 11:00 – 18:30 – Wystawa promocyjna Wojska Polskiego wraz z sprzętem wojskowym 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

– 11:00 – 21:50 – Funkcjonowanie symulatora myśliwca F-16

– 11:00 – 16:00 – Wystawa informacyjna Instytutu Pamięci Narodowej

– 11:00 – 19:30 – Pokazy grup rekonstrukcyjnych

– 15:35 – Rozpoczęcie Festiwalu Patriotycznego

– 15:45 – Występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa

– 16:15 – Występ Orkiestry Szwadronu Podkarpackiego 20. Pułk Ułanów imienia Króla Jana III Sobieskiego

– 17:10 – Występ Zespołu Error 404

– 17:50 – Uroczysta rozpoczęcie Festiwalu Patriotycznego

– 18:30 – Występ Jana Pietrzaka

– 19:30 – Maleo Reggae Rockers w składzie: Ania Rusowicz, Marcelina Stoszek, Kasia Malejonek, Ola Nowak i Ania Szafraniec (Zespół Dziewczyny), Lilu i Ania Witczak – Czerniawska

– 20:40 – Tadeusz Polkowski

– 21:50 – Zakończenie koncertu

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! W Rzeszowie nowy punkt przedszkolny „Bystrzaki” – rekrutacja trwa

DSCF7036

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: