Rzeszów Breakout Days 2023. Na zakończenie Marek Raduli [ZDJĘCIA]

Czternasta edycja Rzeszów Breakout Days przeszła do historii! W sobotę wieczorem w Rzeszowskich Piwnicach zagrał Marek Raduli z zespołem.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Marek Raduli karierę rozpoczynał w pierwszym składzie klasycznego metalowego zespołu TSA. Następne lata spędził na graniu w zespole Wanda i Banda, z którym w końcu lat 80. pożegnał się. W latach 90. został członkiem zespołu Bajm i grupy Tadeusza Nalepy.

Raduli był muzykiem sesyjnym dla m.in. Maryli Rodowicz i Jacka Skubikowskiego. Nagrał 9 płyt z Budką Suflera, z którą rozstał się w 2003 roku, by rozpocząć projekt ΠR2 – trio jazz rockowe, które utworzył wraz z Wojtkiem Plichowskim i Tomaszem Łosowskim. 

W kolejnych latach Marek Raduli współtworzył SQUAD. W 2006 dołączył do grupy The Colors utworzonej przez Krzysztofa Ścierańskiego, w którym grał Paul Wertico, były perkusista legendarnego jazzowego zespołu Pat Metheny Group i Bernard Maseli.

Od 2013 roku Raduli jest szefem zespołu Anny Wyszkoni. 

Koncert Marka Radulego zakończył Rzeszów Breakout Days 2023 (14-16 września), festiwal upamiętniający Tadeusza Nalepę. W czwartek odbył się koncert „80 urodziny Tadka”, w piątek zagrali The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb oraz Jakub Żytecki

Jak co roku, festiwalowi towarzyszyła także akcja „Gramy dla Nalepy”, w sobotę po południu na ścianie kamienicy nr 43 przy ulicy Hetmańskiej odsłonięto mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Mural stworzył Michał Czerko. 

Rzeszów Breakout Days zorganizowała Estrada Rzeszowska i miasto Rzeszów. Patronował mu Rzeszów News. Festiwal poprowadził znany dziennikarz radiowy Jan Chojnacki. 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama