Zdjęcie: Skanska

Mieszkańcy rzeszowskiej dzielnicy Budziwój skarżą się, że firma Skanska, która modernizuje ulicę Jana Pawła II w Rzeszowie, pozbawia ich wody i nie informuje o tym z wyprzedzeniem.

„To skandal” – pisze w liście do Rzeszów News mieszkaniec Budziwoja (nazwisko i imię do wiadomości redakcji). Z jego relacji wynika, że po tym, jak zaczęła się przebudowa ulicy Kwiatkowskiego i ul. Jana Pawła II, kilka razy w miesiącu od godz. 8:00 rano mieszkańcy nie mają wody.

„Rozumiem, że remonty dróg są ważne, ale czy nie można poinformować, że taka sytuacja będzie miała miejsce? Zgłaszałem ten problem poprzednio do wodociągów. Kazali zgłosić to do wydziału budowy dróg. Tak też zrobiłem i poinformowali mnie, że uczulą firmę Skanska, że muszą informować mieszkańców. Dzisiaj po raz kolejny zostaliśmy bez wody bez poinformowania nas o tym” – twierdzi mieszkaniec Budziwoja.

Agnieszka Kotela z firmy Skanska zapewnia, że informują z wyprzedzeniem mieszkańców o kolejnych etapach prowadzonych prac. Tak się stało choćby z zamknięciem w środę na cały dzień ul. Jana Pawła II.  

– Zdajemy sobie sprawę, że nasze prace generują utrudnienia dla pieszych i kierowców, że pewnych rzeczy nie unikniemy. Dlatego podejmujemy takie działania, aby w jak najmniejszym stopniu nasze prace były uciążliwe dla uczestników ruchu czy mieszkańców okolicznych posesji – twierdzi Agnieszka Kotela.

Przekonuje, że o dzisiejszej przerwie w dostawie wody do domów od 8:00 do 14:30 na ul. Jana Pawła II informowali wcześniej mieszkańców. Na dowód Skanska przesyła plakat, który był rozwieszany na przystankach autobusowych, czy ogrodzeniach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Skanska twierdzi, że jest dla niej bardzo ważne bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac.

– Każdy sygnał o uciążliwościach jest dla nas bardzo ważny. Dziękujemy za wszystkie informacje, jakie otrzymujemy. Dzięki temu w jeszcze lepszy sposób możemy zorganizować nasze prace, wychodząc naprzeciw otoczeniu – dodaje Agnieszka Kotela.

Modernizacja Jana Pawła II potrwa do grudnia br.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama