Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu stok narciarski Bieszczad.Ski w Wańkowej

Zima wystartowała. Stoki narciarskie na Podkarpaciu też. Wyciągi ruszyły albo ruszą już w najbliższy weekend.

Cały czas działa Kiczera, rusza Gogołów a Wańkowa, Arłamów, Gromadzyń i Laworta ruszą już w ten weekend. Wszyscy gestorzy stoków w Podkarpackiem deklarują, że są na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu.

Od dawna nie mieliśmy takiej zimy na Podkarpaciu już na początku grudnia i to w takiej odsłonie. Wielbiciele białego szaleństwa żyją nadzieją, że pokrywa śnieżna utrzyma się co najmniej do marca. Lepiej jednak nie zwlekać i ruszyć na stok już teraz.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie się wybrać na narty w Polsce, to poniżej przedstawiamy krótki przegląd polecanych stoków na Podkarpaciu.

BIESZCZAD.ski

Otwarta w styczniu 2022 roku atrakcja w Bieszczadach jeszcze pachnie nowością. To największa i najnowocześniejsza stacja narciarska w województwie podkarpackim oferująca bogactwo atrakcji dla każdego odwiedzającego.

Wyciąg w Wańkowej posiada najdłuższą w regionie czteroosobową kolejkę linową o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy oraz trzy ruchome chodniki. Na terenie tej atrakcji w Bieszczadach znajduje się przedszkole narciarskie, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 2×1200 m, 1550 m, 2x 1350 m, 500 m i 250 m. Wyciąg w Wańkowej działał już w miniony weekend a ponowny start w ten piątek (8 grudnia).

„Gromadzyń”

Znajduje się tu m.in. kolej linowa, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Stok jest na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Infrastruktura stoku obejmuje dwa dwuosobowe wyciągi orczykowe (700 m każdy) oraz wyciąg talerzykowy o długości 300 m i mniejszy, 200-metrowy.

Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Długość tras: 750 m (z homologacją „FIS” na slalom), 800 m, 900 m.

Wyciąg ruszy 9 grudnia.

LAWORTA SKI

Stacja narciarska Laworta Ski znajduje się w malowniczym zakątku Bieszczadów. Atrakcja otoczona jest pięknymi lasami w Ustrzykach Dolnych. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Stacja oferuje m.in. dogodny wyciąg krzesełkowy. Główna trasa, o długości 1250 metrów, posiada homologację FIS na slalom oraz slalom gigant. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i regularnie przygotowywane przez ratraki.

Dodatkowo, atrakcja w Bieszczadach oferuje trasę snowtubingową o długości 100 metrów, zapewniającą ekscytującą zabawę dla odwiedzających poszukujących innych emocji.

Długość tras: 1250 m (z homologacją „FIS” na slalom i slalom gigant), 1150 m, 300 m, 200 m, 100 m. Start sezonu zaplanowano na piątek 8 grudnia.

Gogołów.Ski

Właśnie ruszają też wyciągi w Gogołowie. Stacja narciarska Gogołów.Ski jest nieopodal Jasła. Główny stok oferuje  trasę zjazdową o długości 700 metrów. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany.

Długość trasy: 700 m. Start sezonu 7 grudnia (czwartek).

Arłamów

Wśród lasów Pogórza Przemyskiego ukryty jest imponujący kompleks wypoczynkowy Hotel Arłamów. Miejsce znane z oferty sportowej przyciąga latem i zimą. W sezonie zimowym funkcjonująca przy hotelu stacja narciarska zaprasza nie tylko wypoczywających w hotelu gości, ale też przyjezdnych jednodniowych.

Narciarze w Arłamowie mogą korzystać z trzech wyciągów. Wyciągi ruszą w sobotę, 9 grudnia.

KiczeraSki

Stacja narciarska w Puławach wystartowała 5 grudnia i cały czas działa. W Puławach funkcjonują 4 wyciągi, w tym jeden krzesełkowy a narciarze i snowboarderzy mogą szaleć na pięciu trasach o zróżnicowanym poziomie trudności. Na miejscu jest szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 1 200 m, 1 000 m, 900 m, 150 m, 300 m. Wyciągi działają codziennie.

Pełen przegląd stoków narciarskich na Podkarpaciu znajdziecie na stronie: podkarpackie.travel. Podkarpackie to też doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego i skitourowego. Garść inspiracji znajdziecie w tym artykule.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama