Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Turniej brydżowy, nordic walking, warsztaty terapii śmiechem, scrapbooking, bilard, ping pong w Rzeszowskim Domu Kultury oraz zwiedzania Zamku w Łańcucie za 1 zł – tak nasz region włącza się do ogólnopolskiej akcji  „60+kultura”.

Akcję „60+kultura” organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. W Rzeszowskim Domku Kultury odbędzie się wydarzenie  „Senior z Kulturą”. Dla osób „60+” przewidziane są warsztaty artystyczne i  ruchowe.

„Senior z Kulturą” odbędzie się w najbliższą sobotę (23 września) w godz. 11:00-15:00 w następujących filiach RDK: filia Country (ul. Herbowa 3). W programie: przeboje sprzed lat – studio piosenki, warsztaty muzycznych zabaw z wnukami, warsztaty scrapbooking – zdobienie albumów, pocztówek i zaproszeń, gimnastyka kręgosłupa, klub aktywnego seniora – bilard, ping pong, piłkarzyki, kącik gier planszowych.

W fili Miłocin (ul. Miłocińska 75) na seniorów czekają: warsztaty terapii śmiechem, warsztaty florystyczne – butonierki, warsztaty tańca terapeutycznego, kawiarenka z kulturą, turniej brydżowy.

W fili Staromieście (ul. Staromiejska 43a) – spacer z kijkami – nordic walking, kącik poezji, zumba, warsztaty rękodzieła artystycznego, a w filii Zwięczyca (ul. Beskidzka 6) –  joga śmiechu, warsztaty plastyczno-techniczne, kawiarenka z kulturą – spotkanie z aktorem, czytanie poezji.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 września. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl oraz pod numerem telefonu: 17 748 39 50.

Z kolei w Muzeum-Zamku w Łańcucie osoby „60+” będą mogły skorzystać w dniach 23-24 września (sobota-niedziela) z „Weekend Seniora z kulturą”.

– Zniżkowe bilety wstępu w cenie 1 zł na każdą z ekspozycji będzie można – po okazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie 60. roku życia – kupić w kasach Muzeum oraz na poszczególnych ekspozycjach – wyjaśnia Joanna Garbulińska-Charchut z  Zamku w Łańcucie.

W weekend dostępne są ekspozycje: Zamku, Stajni i Wozowni, Storczykarni, Oranżerii oraz Sztuki Cerkiewnej. Najwcześniej ekspozycje są w soboty i niedziele dostępne od godz. 10:00. Ostatnie wejście odbywa się 17:00. Szczegółową rozpiskę wejść można znaleźć  na stronie www. zamek-lancut.pl. 

Do akcji  „60+kultura” włącza się również Muzeum Okręgowe (ul. Rynek 6) wraz z oddziałami – Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli oraz Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (ul. Rynek 12).

W związku z tym w niedzielę (24 września) w godz. 10:00- 16:00 osoby powyżej 60. roku życia będą mogły bezpłatnie zobaczyć wystawy: “Moda na styl. Stroje i akcesoria damskiej mody (XIX – XX w..)”. O godz. 12:00 dla zainteresowanych odbędzie się zwiedzanie kuratorskie tej wystawy. 

 

 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: