Zdjęcie: Pixabay

Jak zbudować strategię przedsiębiorstwa w obliczu kryzysu? Jak technologia zmienia biznes? Po co inwestować w start-upy? – na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci w trakcie konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”.

Konferencja odbędzie się 23 listopada w Podkarpackim Centrum Innowacji ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Na konferencję zaproszono przedstawicieli czołowych firm produkcyjnych z Podkarpacia, samorządowców, instytucji otoczenia biznesu i naukowców o międzynarodowym uznaniu.

– Różnorodność gości pod względem wiedzy i doświadczeń może w przyszłości przyczynić się do wzrostu inwestycji w innowacyjne projekty technologiczne w województwie podkarpackim – wyjaśnia Timea Sulenta – Pluta, dyrektor zarządzający ds. komercjalizacji badań PCI.

Jak zdobyć pieniądze?

Konferencja „Technologia Biznes Inwestycje” jest skierowana do naukowców, przedsiębiorców i inwestorów, głównie z Podkarpacia. Naukowcy dowiedzą się m.in. jak w ciekawy sposób zaprezentować wyniki swoich badań, gdzie pozyskać pieniądze na rozwój oraz jak znaleźć przedsiębiorstwa branżowe do wspólnych projektów B+R.

Dla przedsiębiorców wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z dostępnymi dla nich aktualnie programów finansowych, wzięcia udziału w dyskusjach na temat obecnej sytuacji rynku pracy, wyjścia na rynki zagraniczne czy zaktualizowania wiedzy dotyczącej korzyści z wdrożeń B+R np. ulg podatkowych.

W trakcie konferencji, inwestorzy będą mieli dostęp do zespołów naukowych opracowujących innowacyjne technologie oraz będą mogli podzielić się doświadczeniem wśród osób z sektora prywatnego zainteresowanych inwestowaniem w start-upy.

Paradoksy świata 

Konferencja „Technologia Biznes Inwestycje” to cztery bloki tematyczne. Jednym z ekspertów, który podzieli się swoją wiedzą z uczestnikami, będzie Aleksander Goszczycki, wiceprezes spółki Matic, który opowie o paradoksach świata cyberbezpieczeństwa i prywatności – jak chronić naszą prywatność i jak z tego nie umiemy skorzystać.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Opowiem także o roli Big Techów  i jaki wpływ mają na nasze cyberbezpieczeństwo. W drugiej części wykładu postaram się udzielić kilka praktycznych rad: jak zarządzać ryzykiem oraz jak poprawić swoją indywidualną ochronę cyfrową – zapowiada Goszczycki.

Trzy strefy 

Na uczestników konferencji będą również czekały trzy strefy wystawiennicze. Na jednej z nich, swoje możliwości badawcze zaprezentują laboratoria zrzeszone w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

W drugiej strefie swoje programy zaprezentują instytucje otoczenia biznesu wspierające rozwój Podkarpacia oraz regionalne i krajowe organizacje finansujące projekty B+R. Trzecia strefa to przestrzeń ProtoLab i możliwość zwiedzenia całego nowo otwartego budynku PCI.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkie informacje oraz program wydarzenia są na stronie: tbi.pcinn.org.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama