Zdjęcie: Król / Facebook

Line-up Tonów robi wrażenie – tworzą go czołowi artyści muzycznej sceny alternatywnej. Jako ósmy na drugiej edycji festiwalu zagra Król. 

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Król karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR .
W roku 2014 wydał pierwszą solową płytę. Szerzej dał się poznać dzięki albumom „Przewijanie na podglądzie” (2018) oraz „Nieumiarkowania” (2019).

Za „Przewijanie na Podglądzie” Król został nominowany m.in. do Fryderyka, a za „Nieumiarkowania” otrzymał Paszport „Polityki”. Jesienią 2019 roku singiel „Te smaki i zapachy” utrzymywał się przez sześć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatnia płyta Króla „Dziękuję” ukazała się się w kwietniu 2021 roku. Na płycie znajduje się 18 utworów. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Tak jak ty”.

Król wystąpi na Tonach w piątek, 30 lipca, o godz. 22:30. W programie są także: duet RYSYMery SpolskyPRO8L3M, Kasia Linsduet JANKAUndefy, Kaśka Sochacka. Bilety na koncerty są dostępne – TUTAJ. Pojedyncze wejściówki kosztują od 30 do 50 zł. Karnety na jeden dzień festiwalowy wyceniono na 99 zł. Karnety na drugi dzień festiwalu zostały wyprzedane. Festiwal potrwa od 30 do 31 lipca.

Zdjęcie: materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama