Zdjęcie: Facebook.com / Nisko 112 - Ratownictwo powiatu niżańskiego
Reklama

Dwie z czterech osób jadących BMW nie przeżyło niedzielnego wypadku w podniżańskim Półsierakowie. Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 27 lat. 

Policja w Nisku o wypadku została poinformowana w niedzielę (3 kwietnia), kilka minut po godz. 20:00. Jak ustalili policjanci, BMW podróżowały cztery osoby: trzech mężczyzn (wszyscy w wieku 27 lat) oraz 20-letnia kobieta. Jeden z 27-latków kierował samochodem. 

– Na nieoświetlonym odcinku drogi, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo – poinformowała kom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Wypadek tragicznie zakończył się dla dwóch 27-latków (pasażerów), mieszkańców powiatu niżańskiego. Do szpitala przewieziono kierowcę i 20-latkę. – Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Piotr Walkowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Nisku. 

Od nich pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Kierowca (mieszkaniec województwa lubelskiego) i pasażerka BMW (mieszkanka powiatu niżańskiego) zostali zatrzymani, gdy udzielono im niezbędnej pomocy.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady zdarzenia. Na miejscu był też biegły z zakresu rekonstrukcji wypadku. – Badamy również inne przestępstwa, które mogły być popełnione z udziałem uczestników wypadku – dodaje tajemniczo Piotr Walkowicz.

Szczegółów jednak nie podaje dla dobra śledztwa. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku, policjanci przesłuchują świadków. Według nieoficjalnych informacji, kierowca BMW jechał z nadmierną prędkością, samochód wyleciał z drogi i uderzył w drzewa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama