Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Około 12 tysięcy porcji papieskiej kremówki zostanie rozdanych w najbliższą niedzielę (20 maja) na ulicy 3 Maja w Rzeszowie. 

To już 12. edycja Papieskiej Kremówki, wydarzenia organizowanego z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i dla upamiętnienia rocznicy jego wizyty w Rzeszowie (w 1991 roku). Z każdym rokiem kremówka jest o metr dłuższa. Tym razem będzie ona miała 98 metrów. W przygotowanie kremówki zaangażowani są rzeszowscy rzemieślnicy i cukiernicy z cukierni Orłowski & Rak.

Przygotowania do Papieskiej Kremówki trwają od poniedziałku. Podkłady powstają w cukierni w Zaczerniu, przekładana jest ona w cukierni przy ul. Miodowej. – W ostatnich trzech dniach mało śpimy – śmiał się w piątek Kazimierz Rak z cukierni Orłowski & Rak. – Kremówkę mamy przygotowaną już w 75. procentach. W jej powstawanie zaangażowanych jest około 20 osób – dodawał. 

Ciasta ze słodkim puszystym kremem zostaną umieszczone w specjalnej chłodni. Samochód później przewiezie je na ulicę 3 Maja, gdzie kremówka zostanie ułożona na stołach wzdłuż deptaka.

– Jedyna rzecz, jaka nas niepokoi, to pogoda. Jeżeli będzie padał deszcz, to może być duży problem z wystawieniem kremówki. Myślę jednak, że do niedzieli pogoda się wyklaruje i będzie ładnie. Mieszkańcom rozdamy około 10 tys. porcji. Będzie ich więcej, ponieważ kremówkę będziemy chcieli także przekazać naszym sponsorom. Szacujemy, że łącznie przygotujemy ok. 12 tys. porcji – mówi Kazimierz Rak.

Do przygotowania kremówki zostanie zużytych około 300 kg mąki, 500 kg margaryny i masła, 200 litrów śmietany, ok. 3 tysiące jajek, prawie 400 l mleka, 150 kg budyniu, 25 kg cukru pudru. Nie zabraknie oczywiście rodzynek. 

Kremówka papieska będzie rozdawana ok. godz. 13:15., po mszy świętej, która o 12:15 rozpocznie się w kościele św. Krzyża przy ul. 3 Maja. Po kremówce na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Rodzinny “Bądźmy razem”, organizowany przez Caritas. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.