Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Film pt. „Rok 1863″ z 1922 roku w reżyserii Edwarda Puchalskiego zainauguruje w piątek (29 czerwca) wakacyjne kino plenerowe „Polskie drogi do niepodległości”, które zostanie uruchomione w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie. 

Kino plenerowe „Polskie drogi do niepodległości” to projekt, którego realizatorem jest wojewoda podkarpacki. – Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym – uważa Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku w ogrodach bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury.

– W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwszy pokaz – melodramat „Rok 1863″ z 1922 r. w reżyserii Edwarda Puchalskiego (111 min.) – odbędzie się dzisiaj 29 czerwca o godz. 21:00. Wstęp bezpłatny. „Rok 1863″ to film niemy. Bohaterem jest książę Józef Odrowąż, który w czasie jednej z bitew powstania styczniowego odnosi poważne rany. Będzie to najstarszy z filmów przewidzianych do projekcji w ramach wakacyjnego kina plenerowego.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama