W nadchodzący weekend (8-9 października) rzeszowskie ulice opanują biegacze. Odbędzie się „Bieg na Piątkę” oraz PKO Maraton Rzeszowski. Wiele ulic zostanie zamkniętych dla ruchu. 

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę”, w niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Uczestnicy obu imprez wystartują z al. Kopisto przy centrum handlowym Millenium Hall. Główny „Bieg na Piątkę” na dystansie 5 km rozpocznie się o godz. 12:00.

Maraton Rzeszowski z kolei rozpocznie się o godz. 9:30. Uczestnicy przebiegną ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Trasa ma dwie jednakowe pętle (łącznie ponad 42 km).

O tej samej godzinie ruszy także 3. PKO Rzeszowska Sztafeta Maratońska. Drużyna sztafetowa składać się będzie z 5 osób (10 km + 10 km +7 km +5 km +10 km), w tym minimum z jednej kobiety. O Maratonie Rzeszowskim więcej pisaliśmy TUTAJ.

W związku z obiema imprezami mieszkańcy Rzeszowa muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu.

W sobotę od 6:00 do 14:00 zamknięta będzie al. Kopisto w obu kierunkach. Od ok. 11:30 do 13:00 zamknięty będzie Most Zamkowy oraz ul. Kilara po stronie hali na Podpromiu, Hetmańska (od Pl. Śreniawitów do skrzyżowania z ul. W. Pola).

W niedzielę od 6:00 do 16:00 zamknięte zostaną ulice Kwiatkowskiego (prawy pas w stronę Jana Pawła II), Kopisto, Podwisłocze. Od ok. 8:30 do 15:30 ruch będzie zamknięty na ulicach: Szopena, Targowa i Kilara.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na czas imprez biegowych zmieni się trasa autobusów na wielu liniach MPK.

Dodatkowo w niedzielę wystąpią utrudnienia w ruchu na Powst. W-wy (Stadion Miejski) do i na Dąbrowskiego, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego; Pl. Wolności. Prawy pas ulic będzie zajęty przez uczestników Maratonu Rzeszowskiego.

Autobusy MPK przemieszczać się będą lewym pasem ruchu i obowiązkowo zatrzymają się na wysokości zatok przystankowych. Przejazd przez Pl. Śreniawitów (Lisa Kuli – Hetmańska) będzie się będzie tylko dla autobusów.

Na pozostałych odcinkach, których nie dotyczą objazdy, obowiązuje obecny rozkład jazdy. Natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

SOBOTA (8 października)

Linia nr 2 

– (kier. Kard. K. Wojtyły) – w godz. ok. 6.00 – 11.30 do Kilara trasą bez zmian, następnie Podwisłocze, Powstańców W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powstańców W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.

– w godz. ok. 11.30 – 13.00 do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powstańców W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót: do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powstańców W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11

– w godz. ok. 6.00 – 14.00 (kier. Niepodległości); do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powstańców W-wy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26

– w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Cienista); do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powstańców W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian,

– w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. Cienista); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powstańców W-wy, Rejtana do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powstańców W-wy, Hetmańską do Wincentego Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 10 i 31

– w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. Zalesie); do Kilara trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powstańców W-wy stadion i dalej trasami bez zmian. Powrót trasą bez zmian.

Linie nr 5, 6, 7, 12, 13 i 37

– w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. z Targowej do Kilara) trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Szopena (obok zamku) z pominięciem Kilara i dalej trasami bez zmian.

Linie nr 8 i 34

– w godz. ok. 11.30 – 13.00 (kier. z Cieplińskiego do Lisa Kuli) trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasami bez zmian.

NIEDZIELA (9 października)

Linia nr 2 

– (kier. Kard. K. Wojtyły); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Powstańców W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Hetmańską, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 5 – (kier. Matysówka)

– do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: Matysówka do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 6 (kier. Malawa)

– do Krakowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 7 (kier. Siedliska)

– do Pl. Kilińskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności (galeria); Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego,
Piłsudskiego U. Marszałkowski, Dworzec Lokalny.

Linia nr 10 (kier. Łukasiewicza)

– do Mochnackiego trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Hetmańską, Powstańców W-wy i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Powstańców W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Mochnackiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11 (kier. Niepodległości)

– do Powstańców W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót trasą: Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 12 (kier. Budziwojska)

– do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 13 (kier. Niepodległości)

– do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26 (kier. Cienista)

– do Powstańców W-wy WSK trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 31 (kier. Sikorskiego)

– do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy, Sikorskiego, Strażacką do Miłej. Powrót trasą: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Cieplińskiego do Marszałkowskiej i dalej trasą bez zmian,

Linia nr 37 (kier. Przylasek)

– do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do ul Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama