Reklama

Stadion Miejski w Rzeszowie we wtorek (16 sierpnia) zamieni się w plan zdjęciowy do najnowszego filmu Doroty Kędzierzawskiej „Żużel”. Na fanów „czarnego sportu” czekają role statystów. Przyjdźcie!

Zdjęcia do filmu fabularnego „Żużel” na stadionie przy ul. Hetmańskiej rozpoczną się o godz. 8:00 i potrwają do 14:00. Druga grupa kibiców może pojawić się na planie o 14:00 (do godz. 20:00).

Ci zaś, którzy miłością szczególną darzą i żużel i talent reżyserki, mogą z twórcami zostać przez cały „żużlowo-filmowy” dzień.

Aby zagrać rolę statysty należy zabrać ze sobą wypełnione i podpisane oświadczenie wizerunkowe (dostępne jest TUTAJ). Osoby, które nie ukończyły 18 roku (zgoda podpisana przez rodzica/prawnego opiekuna) powinny na planie pojawić się z pełnoletnim opiekunem.

Na mieszkańców Rzeszowa czekają role statystów, ale za to do świetnie zapowiadającego się filmu Doroty Kędzierzawskiej „Żużel”.

Mile widziana jest również koszulka czy bluza w kolorze czerwonym, szarym bądź czarnym. Twórcy filmu proszą, by nie zabierać ze sobą flag czy transparentów – dysponują oprawami w kolorze drużyny żużlowej stworzonej na potrzeby filmu.

– Bardzo zachęcam mieszkańców Rzeszowa oraz okolic, aby zagrali w naszym filmie, jako statyści – zapraszał rzeszowian kilka tygodni temu Igor Leński z Kid Film, gdy rozmawialiśmy z nim o szczegółach filmu.

– To wielomilionowy projekt, finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To kino autorskie, ambitne, o potencjale festiwalowym. Nie dla każdego – tak z kolei filmie „Żużel” mówiła Marta Żurek, szefowa Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Emocji na planie z pewnością nie zabraknie, bo przecież rzecz dotyczy żużla. Autorem zdjęć jest Arthur Reinhart, operator filmowy, zdobywca dwóch Złotych Żab na Międzynarodowym Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Głównym bohaterem filmu Doroty Kędzierzawskiej jest „Lowa”, młody zawodnik drużyny żużlowej. To zakochany w motorach indywidualista, który „idzie przez życie swoją własną drogą”. Postać „Lowy” zagra Tomasz Ziętek, znanego z roli „Rudego” w filmie „Kamienie na Szaniec”.

Na planie będą mu jeszcze towarzyszyli m.in. Jagoda Porębska, rudowłosa piękność, która zagra Romę, dziewczynę głównego bohatera, a także bardziej znani aktorzy jak Paweł Wilczak czy Karolina Gruszka.

Więcej o filmie, który do polskich kin ma wejść za ok. 1,5 roku, pisaliśmy TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Duzo kombinacji z tym oswiadczeniem zgoda na wizerunek.To powinno byc zalatwiona przy wejsciu na stadion w dniu zdjeciowym a takze przez internet w wersji opisanej.

Comments are closed.