Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

Kierowcy znów muszą uzbroić się w cierpliwość. W sobotę i niedzielę (7-8 października) rzeszowskie ulice opanują biegacze. Część ulic będzie zamknięta dla ruchu.

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o 9:30. Start sprzed galerii handlowej Millenium Hall przy al. Kopisto.

O 12:00 na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”.  Trasa biegu wytyczona została ulicami: Kopisto, Trasa Zamkowa, Kilara, Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza, Hetmańska do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, Bulwarowa, bulwary nad Wisłokiem, Podpromie, Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy Millenium Hall.

Zakończenie biegu przewidywane jest na 13:00. Zawody potrwają do 14:00. Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od 4:00 do 14:00. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi w godzinach 6:00-14:00, pozostałych ulic od 11:30 do 12:30.

– Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Uwaga! W sobotę (7 października) podczas trwania biegów od 13:00 w hali Podpromie rozgrywany będzie mecz piłki siatkowej. W związku z zamknięciem ulicy przyległych wjazd na parking przy Podpromiu możliwy będzie tylko przez dwupoziomowy parking przy ul. Szopena.

W niedzielę o 9:30 sprzed Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 km. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Millenium Hall, Trasą Zamkową, ulicami: Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim.

Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka bulwarami nad Wisłokiem, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do 16:00. Al. Kopisto zostanie zamknięta juz od 5:30, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego od 6:00, pozostałych ulic od 8:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku al. Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana.

Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do al. Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie al. Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

O zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK na czas imprez biegowych możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama