Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Często krytykowany na lokalnym podwórku, za granicą co chwilę zgarniający nagrody. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, doceniony tym razem w Wiedniu podczas konkursu „Innowacje w Polityce 2017”.

Jak poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie, Tadeusz Ferenc został finalistą konkursu „Innowacje w Polityce 2017”, który wyróżnia „najbardziej kreatywne i odważne umysły Europy”. Jak się okazało, Tadeusz Ferenc do takich „umysłów Europy” należy.

Na konkurs nadesłano prawie 600 projektów, którą wnoszą nowe rozwiązania służące mieszkańcom. Oceniało je 1022 jurorów ze wszystkich europejskich krajów. Projekty oceniano w dziewięciu kategoriach: Społeczeństwo, Demokracja, Prawa Człowieka, Wolność, Ekologia, Społeczność Lokalna, Miejsce Pracy, Dobrobyt i Jakość Życia.

Na galę finałową, która odbyła się w ratuszu w Wiedniu 6 grudnia, został zaproszony m.in. Tadeusz Ferenc. Prezydent Rzeszowa znalazł się w gronie laureatów, biorących udział w gali „Innowacje w Polityce 2017” (The Innovation in Politics Awards 2017).

Ratusz zgłosił do konkursu projekt w kategorii Społeczność Lokalna: „Wdrażanie inteligentnego miasta przyszłości: zaangażowanie mieszkańców”.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej magistratu, Tadeusz Ferenc przedstawił także „inne stosowane w Rzeszowie rozwiązania, które z powodzeniem mogą być wdrażane w innych europejskich miastach”. Projekt ratusza był jednym z 80 najbardziej innowacyjnych rozwiązań nadesłanych do konkursu.

Szczegółów tego, czym Tadeusz Ferenc dokładnie zawładnął umysłami europejskich polityków jednak się już nie dowiadujemy. Wiemy za to, że Ferenc wziął udział w warsztatach dla najbardziej innowacyjnych europejskich polityków. W trakcie warsztatów prezydent zaprezentował projekt Rzeszowa, zgłoszony do konkursu.

Na koniec Tadeusz Ferenc otrzymał od Edwarda Strassera, jednego z twórców wiedeńskiego konkursu i przedstawiciela Instytutu Innowacje w Polityce, wyróżnienie oraz książkę, w której opublikowane zostały najbardziej kreatywne rozwiązania, które mogą stanowić zbiór dobrych praktyk do naśladowania przez innowacyjnych polityków na świecie.

Ratusz pochwalił się także, że Tadeusz Ferenc, podczas wizyty w Wiedniu, udzielił również wywiadu dziennikarzom, którzy przygotowują projekt pod nazwą Ludzie – „Mensch”. Jego celem jest zaprezentowanie sylwetek wybitnych osobowości z całego świata.

– Prezentowane sylwetki będą dostępne na całym świecie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mediów – zaznacza ratusz.

Tadeusz Ferenc „wybitną osobowością z całego świata”? Zaskoczeni?

Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama