Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Na trzy miesiące został aresztowany 46-letni Mirosław M., podejrzany o zabójstwo swojego wujka – 70-letniego Stanisława M. – tak w czwartek zdecydował Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

– Zastosowano areszt na trzy miesiące – do 20 kwietnia – poinformowała nas sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes rzeszowskiego Sądu Rejonowego.

Posiedzenie sądu w sprawie zastosowania aresztu wobec Mirosława M. trwało w czwartek (23 stycznia) kilkadziesiąt minut. O areszt wystąpiła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która 46-latkowi postawiła zarzut zabójstwa 70-letniego Stanisława M.

Do zabójstwa doszło w miniony poniedziałek (20 stycznia) w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim w domu Mirosława M. Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyznę odwiedził wujek – Stanisław M. Między nimi doszło do awantury. Na jakim tle? Nie wiadomo.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W trakcie kłótni Stanisław M. został kilka razy uderzony w głowę. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny był krwotok wewnętrzny. Mirosław M. uciekł z domu przed przyjazdem policjantów. Tego samego dnia w nocy został zatrzymany w Krakowie

Mirosław M. w prokuraturze składał bardzo długie wyjaśnienia, ale do zabójstwa się nie przyznał. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama