Zdjęcie: Materiały firmy Skanska

„Czy na tym terenie budowy obowiązują jakieś przepisy BHP?” – pyta w liście Czytelniczka Rzeszów News. Po środowym zamknięciu ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie otrzymaliśmy mnóstwo sygnałów, że mieszkańcy mieli ogromne problemy z dojazdem do domu.

Modernizacją ul. Jana Pawła II zajmuje się firma Skanska. W środę na czas prowadzonych robót ulica została zamknięta na cały dzień. Firma o tym informowała z kilkudniowym wyprzedzeniem. Były również skargi na to, że mieszkańców na wiele godzin odcięto od wody.

O zamknięciu ulicy Jana Pawła II mieszkańcy woleliby jak najszybciej zapomnieć. Świadczy o tym chociażby treść jednego z listów, jaki otrzymaliśmy w tej sprawie. List dostaliśmy od mieszkanki ul. Senatorskiej. Śródtytuły pochodzą od redakcji.

O opinię poprosiliśmy także firmę Skanska. Czekamy na odpowiedź.

LIST

Mam nadzieję, że po interwencji mediów firma Skanska remontująca ul. Jana Pawła II w Rzeszowie zacznie w odpowiedni sposób informować mieszkańców o utrudnieniach i zapewni dojazd do domów.

W środę po godz. 15:00 chciałam dojechać do domu na ul. Senatorskiej. Okazało się, że droga przy ul. Jana Pawła II (od hotelu Dwa Bratanki) jest całkowicie zamknięta, ponieważ droga jest frezowana.

Oczywiście, rozumiem, że ze względów bezpieczeństwa drogę zamknięto, ale mieszkańcy powinni być z wyprzedzeniem poinformowani, powinien być zapewniony jakikolwiek sposób dojazdu do domów dla mieszkańców. Objazd przez ul. Jachowicza, następnie ul. Gościnną i Strzelców również był zablokowany przez firmę Skanska (podobno z powodu robót wodociągowych).

Wytworzony został gigantyczny korek, ponieważ nie było żadnych informacji że te drogi są zablokowane i auta szukający objazdu przez ul. Gościnną miały wielkie utrudnienia żeby się minąć (droga przy ul. Gościnnej jest bardzo wąska).

W ciemnościach między maszynami

Na pytanie drogowców, którędy w takim razie mogę dostać się do domu, otrzymałam odpowiedź, że nie wiedzą i że dopiero za ok. 2-3h ruch zostanie odblokowany. Jedyną drogą dojazdową w takiej sytuacji był objazd przez Tyczyn, gdzie wytworzył się gigantyczny korek (nie wspominając już o tym że musiałabym nadrobić kilkanaście kilometrów zamiast przejechać 1,5 km).

Mieszkańcy ul. Senatorskiej nie byli w żaden sposób poinformowani przez firmę Skanska, że nie będzie możliwości dojazdu do domów. Czy tak wielkim problemem byłoby wrzucić do skrzynek pocztowych mieszkańców takie informacje kilka dni wcześniej?!?

Wielu ludzi możliwe, że zostałoby w domach w tym dniu, wzięliby urlop, czy w jakiś inny sposób zorganizowaliby sobie dzień.

Wg informacji Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, firma Skanska informuje z wyprzedzeniem mieszkańców poprzez media, ale nie do każdej osoby docierają takie informacje umieszczone nie wiadomo na jakiej stronie www czy nie każdy usłyszy informacje w radio.

W środę byłam zmuszona przechodzić pomiędzy pracującymi maszynami, w ciemnościach na odcinku ok. 1,5 km a samochód zostawić pod hotelem Dwa Bratanki.

Niech skutecznie informują

Bardzo proszę o jakąś interwencję, żeby Skanska zapewniała możliwość dojazdu mieszkańcom ul. Senatorskiej oraz informowała ich w sposób skuteczny o takich sytuacjach, jak wczorajsza. Wielu ludzi mieszka tu z małymi dziećmi i nie wyobrażam sobie, żebym miała przechodzić pomiędzy pracującymi maszynami w ciemnościach z dzieckiem na rękach. Czy tych na tym terenie budowy obowiązują jakieś przepisy BHP?!?

Czytelniczka Rzeszów News (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama