Zdjęcie: Materiały firmy Skanska
Reklama

„Czy na tym terenie budowy obowiązują jakieś przepisy BHP?” – pyta w liście Czytelniczka Rzeszów News. Po środowym zamknięciu ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie otrzymaliśmy mnóstwo sygnałów, że mieszkańcy mieli ogromne problemy z dojazdem do domu.

Modernizacją ul. Jana Pawła II zajmuje się firma Skanska. W środę na czas prowadzonych robót ulica została zamknięta na cały dzień. Firma o tym informowała z kilkudniowym wyprzedzeniem. Były również skargi na to, że mieszkańców na wiele godzin odcięto od wody.

O zamknięciu ulicy Jana Pawła II mieszkańcy woleliby jak najszybciej zapomnieć. Świadczy o tym chociażby treść jednego z listów, jaki otrzymaliśmy w tej sprawie. List dostaliśmy od mieszkanki ul. Senatorskiej. Śródtytuły pochodzą od redakcji.

O opinię poprosiliśmy także firmę Skanska. Czekamy na odpowiedź.

LIST

Mam nadzieję, że po interwencji mediów firma Skanska remontująca ul. Jana Pawła II w Rzeszowie zacznie w odpowiedni sposób informować mieszkańców o utrudnieniach i zapewni dojazd do domów.

W środę po godz. 15:00 chciałam dojechać do domu na ul. Senatorskiej. Okazało się, że droga przy ul. Jana Pawła II (od hotelu Dwa Bratanki) jest całkowicie zamknięta, ponieważ droga jest frezowana.

Oczywiście, rozumiem, że ze względów bezpieczeństwa drogę zamknięto, ale mieszkańcy powinni być z wyprzedzeniem poinformowani, powinien być zapewniony jakikolwiek sposób dojazdu do domów dla mieszkańców. Objazd przez ul. Jachowicza, następnie ul. Gościnną i Strzelców również był zablokowany przez firmę Skanska (podobno z powodu robót wodociągowych).

Wytworzony został gigantyczny korek, ponieważ nie było żadnych informacji że te drogi są zablokowane i auta szukający objazdu przez ul. Gościnną miały wielkie utrudnienia żeby się minąć (droga przy ul. Gościnnej jest bardzo wąska).

W ciemnościach między maszynami

Na pytanie drogowców, którędy w takim razie mogę dostać się do domu, otrzymałam odpowiedź, że nie wiedzą i że dopiero za ok. 2-3h ruch zostanie odblokowany. Jedyną drogą dojazdową w takiej sytuacji był objazd przez Tyczyn, gdzie wytworzył się gigantyczny korek (nie wspominając już o tym że musiałabym nadrobić kilkanaście kilometrów zamiast przejechać 1,5 km).

Mieszkańcy ul. Senatorskiej nie byli w żaden sposób poinformowani przez firmę Skanska, że nie będzie możliwości dojazdu do domów. Czy tak wielkim problemem byłoby wrzucić do skrzynek pocztowych mieszkańców takie informacje kilka dni wcześniej?!?

Wielu ludzi możliwe, że zostałoby w domach w tym dniu, wzięliby urlop, czy w jakiś inny sposób zorganizowaliby sobie dzień.

Wg informacji Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, firma Skanska informuje z wyprzedzeniem mieszkańców poprzez media, ale nie do każdej osoby docierają takie informacje umieszczone nie wiadomo na jakiej stronie www czy nie każdy usłyszy informacje w radio.

W środę byłam zmuszona przechodzić pomiędzy pracującymi maszynami, w ciemnościach na odcinku ok. 1,5 km a samochód zostawić pod hotelem Dwa Bratanki.

Niech skutecznie informują

Bardzo proszę o jakąś interwencję, żeby Skanska zapewniała możliwość dojazdu mieszkańcom ul. Senatorskiej oraz informowała ich w sposób skuteczny o takich sytuacjach, jak wczorajsza. Wielu ludzi mieszka tu z małymi dziećmi i nie wyobrażam sobie, żebym miała przechodzić pomiędzy pracującymi maszynami w ciemnościach z dzieckiem na rękach. Czy tych na tym terenie budowy obowiązują jakieś przepisy BHP?!?

Czytelniczka Rzeszów News (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. czy to prawda że znowu ulica Jana Pawła II będzie całkowicie zamknieta w dniach 29-30.XI.2016 przez Skanskę?????My mieszkańcy nic niewiemy

 2. Witam!!
  Niestety jestem mieszkanką ulicy św. Antoniego, która NIE JEST REMONTOWANA PRZEZ FIRMĘ SKANSKA JAK TO JEDNA Z MIESZKANEK ULICY MIEJSKIEJ ŚMIE PISAĆ TYLKO ULICA ŚW. ANTONIEGO ZOSTAŁA ZDEMOLOWANA PRZEZ FIRMĘ SKANSKA!!! ZOSTAŁY OLBRZYMIE WYKOPANE ROWY W KTÓRYCH MOŻNA PŁYWAĆ ULICA ZOSTAŁA TYM SAMYM ZWĘŻONA, BŁOTNISTA, TONIEMY W BŁOCIE JAK ŚWINIE CHODZIMY DO PRACY PIESZO, BĄDŹ JEŹDZIMY Z OGROMNYM PROBLEMEM. PRAKTYCZNIE ULICA ŚW. ANTONIEGO OD STR DROGI JANA PAWŁA II JEST NIE DO PRZEJŚCIA PIESZO I POKONANIE JEJ SAMOCHODEM JEST TRUDNE. ZAPRASZAM PANA PREZYDENTA RZESZOWA DO ZAINTERESOWANIA SIĘ WARUNKAMI I PRZESZKODAMI KTÓRE MAMY DZIĘKI MODERNIZACJI DROGI JANA PAWŁA II. MY MIESZKAŃCY ULICY ŚW. ANTONIEGO NIE ODPUŚCIMY, WSZELKIE GRANICE CIERPLIWOŚCI SIĘ SKOŃCZYŁY. Z PRACY WRACAJĄC PIESZO KRĄŻY SIĘ POMIĘDZY POTĘŻNYM SPRZĘTEM SKANSKI A MOŻLIWOŚCIĄ WEJŚCIA DO DOMU-GRANICZY TO Z CUDEM. ŻĄDAMY NIE ULICY BŁOTNISTEJ ŚW ANTONIEGO, LECZ ULICY GODNEJ NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI I AMBICJI NASZEGO PANA PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA I PROSIMY O ZAINTERESOWANIE SIĘ NASZĄ ULICĄ ŚW ANTONIEGO!! ZAPEWNE ZAKOŃCZY SIĘ TAK JAK ZWYKLE CZYLI Z ULICY BŁOTNISTEJ ZROBI SIĘ ULICA KAMIENISTA-POWIEDZMY UTWARDZONA NA KTÓREJ WRACAJĄC MY DOROŚLI Z PRACY PIESZO, BĄDŹ DZIECI SZKOLNO-PRZEDSZKOLNE SKRĘCAMY NOGI, BO NASZE MIASTO NIE STAĆ NA POSZANOWANIE I ZAPEWNIENIE GODNYCH WARUNKÓW DOJŚCIA I DOJAZDU DO DOMU!!!!! Z POWAŻANIEM MIESZKANKA ULICY-PSEUDO ULICY ŚW. ANTONIEGO ZDEMOLOWANEJ PRZEZ FIRMĘ SKANSKA.

 3. Gołym okiem widać, że ów komentarz nie pochodzi od mieszkańca remontowanych ulic. Gdyby jego Autor postał w korku po dwie godziny jadąc do pracy i z pracy po nadłożeniu 15 km to komentarz byłby inny. My chcemy tylko troszkę zrozumienia, a nie rzuconego od niechcenia hasła „my mamy terminy i nas to nie interesuje którędy Pani dojedzie do domu” To nic, że w aucie miałam aktualnie maleńkie dziecko w drodze do lekarza… Troszeczkę empatii!

 4. Poza tym wszystkim, to skanska informowała, że frezowanie drogi będzie w środę i wtedy droga będzie całkowicie zamknięta. Część ludzi została w domach, część pojechała przez Tyczyn.
  Jak to się więc dzieje, że droga jest zamknięta nadal, już trzeci dzień?!!! Ludzie nic o tym nie wiedząc jadą rano bo droga według skanki informacji miała być już otwarta, i potem 40 samochodów zawraca koło pomnika bookazuje się, że skanska sobie dalej drogę blokuje.
  Mało nas obchodzą opóźnienia skanski, jak się nie wyrabiacie bo większość spaceruje a nie pracuje, a chcecie nadrobić zaległości to pracujcie w nocy!!!

 5. Mam jechać przez Tyczyn ponieważ organizacja prac jest bezmyślna?!? Wystarczyło nie rozkopywać jednocześnie w dwóch miejscach drogi i nie byłoby tego problemu. Przez Tyczyn jest kilkanaście jak nie kilkadziesiąt km do nadrobienia ( nie mówiąc już o stracie czasu) a ludzie jeżdżą do pracy od pon do pt – remont trwa już trzeci miesiąc…. kto będzie mi płacił za paliwo?!?

 6. Do ulicy Senatorskiej jest oficjalny dojazd ulica Miejska – zkazu tam Państwo nie macie – oczywiscie jadac przez Tyczyn! Ci co mieszkaja przy samej Jana Pawla II takowe zezwolenia posiadaja i mieszkancy bocznej Jana Pawła tj. ul. Papieskiej którzy nie maja innego dojazdu!

 7. Nie, smsy nie były konieczne,wystarczyłoby żeby nie robili jednocześnie wykopów na dwóch jedynych drogach dojazdowych na poprzeczne ul. Jana Pawła… ale mieszkańców ma się „gdzieś” niech nie mają dojazdu do domów bo po co….

 8. Mieszkam przy ul. Miejskiej. Niestety te remonty nie ułatwiają życia wszystkim mieszkającym w okolicy.
  Ale niestety Firma Skanska mogła by rzadziej zamykać drogę wyjazdową z ul. Miejskiej. Często jest sytuacja, że droga jest zamknięta, robotników nie widać, stoi pusta koparka , a wy ludzie głowy sobie pourywajcie.

 9. No właśnie chyba nam tylko helikopter został skoro dwie i zarazem jedyne drogi dojazdowe do poprzecznych ul. Jana Pawła zablokowali poprzez wykopy i żadne zezwolenia tu nie pomogą… Poza tym kto niby te zezwolenia wydawał bo ja takiego nie dostałam ani żaden z moich sąsiadów?!? Mają w d…. mieszkańców i tyle bo gdyby ktoś troszkę pomyślał to te wykopy nie byłyby robione jednocześnie i byłaby możliwość dojazdu do domów dla mieszkańców.

 10. Widać że inteligencją to nie grzeszysz…..A teraz powiedź mi jeżeli mieszkam właśnie na jednej z bocznych ulic Jana Pawła II to co mam Twoim zdaniem helikopterem przelecieć?!Idiota….

 11. ul. Jana Pawla II dla tego mieszkańca z Senatorskiej jest teoretycznie zawsze zamknieta od godz. 8-smej. Droga jest przejezdna tylko dla autobusow MPK i mieszkancow Jana Pawla II na wysokosci remontu… – ktorzy zreszta maja pisemne zezwolenie na przejazd!!! Jutro sam osobiscie sprawie że bedzie tam patrol sprawdzajacy powyższe zezwolenia….!!!

Comments are closed.