26. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zebrano około 270 tys. złotych [ZDJĘCIA]

9
Reklama

Około 270 tys. zł zebrano w Rzeszowie podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Sławomir Andres, koordynator WOŚP w Rzeszowie, poinformował nas, że zebrana kwota to stan na godz. 23:30 i może się jeszcze zwiększyć o kilkanaście tysięcy złotych po internetowych aukcjach.

W Rzeszowie pieniądze do puszek zbierało ok. 250 wolontariuszy z trzech sztabów mieszczących się w Młodzieżowym Domu Kultury, IV LO i Szkole Podstawowej nr 25. – Rekordowa kwota w jednej puszce przekroczyła 4 tys. zł – powiedział nam przed północą Sławomir Andres.

Pieniądze były liczone w rzeszowskim ratuszu. – Do puszek wrzucano także walutę obcą, było również kilka pierścionków – dodaje Andres. 

26. Finał WOŚP w Rzeszowie odbywał się bardzo spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. Stolicy Podkarpacia nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, kiedy w Rzeszowie zebrano ponad 342 tys. zł.

– Nie co roku musi być rekord, nie o to przecież chodzi w Orkiestrze – uważa Sławomir Andres.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP pieniądze były zbierane „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Na koncie głównym Orkiestry po godz. 23:30 wybiła kwota ponad 72 mln zł. 

W Rzeszowie w trakcie WOŚP odbywały się na Rynku m.in. koncerty i pokazy sprzętu strażackiego. Kulminacyjnym momentem było tradycyjne „Światełko do Nieba”. Na zakończenie zaśpiewała Ewelina Lisowska.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. Żal komuś dupę ściska, weź się do roboty , a nie głupio komentuj, bo jak nie tobie to na pewno komuś z twoich bliskich ten sprzęt z serduszkiem pomógł lub pomoże .

  2. 270.000zl a więc z Rzeszowa ok 140.000 pójdzie na sprzęt – zresztą przestarzały którego NFZ by już nie kupil, 40.000 na Woodstock a te pozostałe marne grosze dla Jureczka. Pozdrawiam mądrych i umiejących myśleć – resztę też Pozdrawiam

    • Polak, twoja wiedza przeraża. Skąd ty ją masz, bo nikt tego oprócz ciebie nie wie. Te proporcje 40000 do 140000 to materiał dla prokuratora. Tylko obawiam się że kłamiesz.

      • Taka jest prawda – tak wychodzi że średnich rozliczeń WOŚP – Jureczek na jego nieszczęście musi te dane publikować – chłop się stara ukrywać te wszystkie wyprowadzki kasy z WOŚP ale każdy kto chce poznać prawdę potrafi wszystko rozszyfrować! Sam jestem ojcem 2jki dzieci i już wtedy położna mnie uświadomiła…

Comments are closed.