Drogowcy źle ustawili światła na skrzyżowaniu? Kolejne prace będą już w nocy

9
Zdjęcie: Youtube.com / Łukasz
Reklama

Ratusz zmienił decyzję. Kolejne modernizacje sygnalizacji świetlnych na rzeszowskich skrzyżowaniach będą prowadzone od wieczora. Ale kierowcy twierdzą, że drogowcy po już przeprowadzonych pracach wcale nie ułatwili im życia. 

Pamiętacie zeszły wtorek 17 kwietnia? Też ugrzęźliście w gigantycznych korkach? Pamiętacie reakcję polityków PiS, którzy zapowiedzieli, że ratusz będą chcieli rozliczyć, jak to się stało, że kierowców nie poinformowano z wyprzedzeniem o utrudnieniach w ruchu? Jakby tego było mało, to policjanci, którzy kierowali wówczas ruchem, też „grzeszyli”

Ubiegłotygodniowy paraliż na ulicach Rzeszowa był efektem wymiany na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy, Kwiatkowskiego i Podwisłocze sterowników sygnalizacji świetlnej i montowania nowych kamer. Kierowcy twierdzą jednak, że robota drogowców pogorszyła jazdę.

„Światła zostały ustawione pod takim kątem, że są bardzo słabo widoczne (szczególnie w słoneczny dzień) z kilkudziesięciu metrów. Dopiero, jak się pod nie podjeżdża, to dobrze widać, jaki kolor się świeci. Tak jest, jadąc od strony zapory” – napisał do nas Paweł, Czytelnik Rzeszów News. 

Ratusz zapewnia, że w ustawieniach świateł niczego nie zmieniał. – Ale sprawdzimy to jeszcze raz. Jeżeli okaże się, że są problemy, to wprowadzimy korekty w ustawieniach – obiecuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz zapowiadał, że w najbliższy wtorek (24 kwietnia) podobne prace będą prowadzone na kolejnym skrzyżowaniu, tym razem na ulicach Wyzwolenia, Maczka i Lubelskiej. Okazuje się, że ten termin został przesunięty, ale co najważniejsze, roboty nie będą już prowadzone w ciągu dnia, by uniknąć kolejnego paraliżu na drogach. 

Na tym skrzyżowaniu prace zaplanowano w dniach 15-17 maja (wtorek, środa, czwartek). – I będą one prowadzone od godzin wieczornych i przez całą noc. Prace rozłożone są na kilka dni właśnie po to, by w ciągu dnia nie było korków – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Jeszcze wcześniej, bo w dniach 11-13 maja (piątek, sobota, niedziela), sterowniki sygnalizacji i montowanie nowych kamer odbywać się będzie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy – Dąbrowskiego –  Podkarpacka. Tam również drogowcy będą pracowali od wieczora przez całą noc.

Identyczny schemat organizacyjny będzie obowiązywał podczas prac na dwóch innych skrzyżowaniach: Powstańców Warszawy – Rejtana – Sikorskiego oraz Krakowska – Okulickiego. W tych przypadkach dokładne terminy prac nie zostały jeszcze ustalone. 

Od 27 kwietnia do 4 maja zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej zostaną przeprowadzone na Placu Śreniawitów. Stanie się to przy okazji remontu nawierzchni. W tych dniach Plac będzie całkowicie wyłączony z ruchu. O objazdach i zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

9 KOMENTARZE

 1. Ja też od razu zauważyłem, że znacznie gorzej widać, nawet w dzień pochmurny zielone mało co widać z daleka (w porównaniu do wcześniejszego). Są jakieś z bardzo wąskim kątem świecenia. Jak się stoi pod światłami to widać jak sąsiednie są przyciemnione. Najlepsze, że jak wyprostują aby było lepiej z daleka, to pod światłami będzie ledwo widać jakie się świeci – takie usprawnienie.
  Moim zdaniem do wymiany te światła. Ma być lepiej a nie gorzej.

 2. Wpuszczanie dużej ilości aut od Budziwoja zakorkuje kolejne krzyżówki i praktyczne może zaszkodzić. No niestety mieszkający tam muszą się do tych korków przyzwyczaić bo dłuuuugie lata będą w nich spędzać swój czas. Gratuluję miejscówki 😉

 3. Ustawienie świateł na głównej arterii tj małej obwodnicy w stronę Rejtana światło zielone 30 sekund. Kwiatkowskiego w Powstańców Warszawy podporządkowana zielone światło 90 sekund.

 4. Też mam takie wrażenie, że z daleka tych nowych świateł nie widać. Sytuacja zmienia się po podjechaniu do sygnalizatorów. Tylko, że ciężko wyhamować jak się jedzie obwodnicą z prędkością 70 km/h, czerwone światło zauważy się dopiero z 30-50 metrów.
  A Kwiatkowskiego w porannym szczycie bardziej zakorkowane niż przed zmianą świateł.
  Korek zaczyna się za blokami za żwirownią. Z kolei to korek na Powstańców Wa-wy (od Tesco w kierunku centrum) też nie lepszy!

 5. No to jakieś nowum bo kilka dni temu był klekot że te regulacje ( z światłami i sterownikami ) tylko w dzień bo w nocy się nie da bo ciemno – więc co to się stało że teraz sie
  da ?
  Czy byla ” łoperatywka ” w ratuszu i płukanie kiszek i jest rezultat że w nocy można ?

Comments are closed.