Homoseksualizm to nie choroba. Kampania Przeciw Homofobii w niedzielę na Rynku

31
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak poradzić sobie z homoseksualną orientacją dziecka? Jak poinformować bliskich o swojej odmienności w sferze preferencji seksualnych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą członkowie organizacji Kampania Przeciw Homofobii, którzy w niedzielę (1 października) pojawią się na rzeszowskim Rynku.

Kilkanaście dni temu całą Polskę poruszyło samobójstwo 14-letniego Kacpra pochodzącego spod Łodzi. Nastolatek odebrał sobie życie, ponieważ jego rówieśnicy szykanowali go i wyśmiewali za odmienność seksualną.

W kontekst tych zdarzeń doskonale wpisuje się ogólnopolska organizacja pozarządowa Kampania Przeciw Homofobii, która w najbliższą niedzielę (1 października) zawita do Rzeszowa z edukacyjną akcją uliczną. KPH swój  namiot rozbije na rzeszowskim Rynku w godz. 10:00-15:00. Ich znakiem rozpoznawczym będą tęczowe flagi i roześmiane twarze osób ubranych w koszulki KPH.

Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny połączony z zabawą. Na najmłodszych będzie czekać wielkoformatowa kolorowanka. Młodzież będzie mogła własnoręcznie zrobić sobie przypinkę. Ponadto, będą rozdawane również gadżety i bezpłatne publikacje. W planie jest też konkurs wiedzy z nagrodami.

Niemniej jednak, akcja edukacyjna KPH to jednak przede wszystkim możliwość zadania pytań  dotyczących osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

– Będziemy odpowiadać na każde pytania. Chcemy podzielić się swoją wiedzą dotyczącą tego, jak poradzić sobie z informacją o homoseksualnej orientacji dziecka, albo jak w bezpieczny sposób poinformować bliskich o swojej orientacji seksualnej. Powiemy również, jak reagować na przemoc, która spotyka osoby homoseksualne i transpłciowe – wyjaśnia Magdalena Świder z KPH.

KPH została założona 2001 roku. Zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

„Pracujemy, aby Polska była różnorodna, i aby wszystkie osoby LGBT, ich rodziny i bliscy, mogły się czuć bezpiecznie i w pełni rozwijać swój potencjał” – podkreśla na swojej stronie organizacja.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

31 KOMENTARZE

 1. JA WAM KURWA DAM DEMONSTRACJE BYSCIE NA MECZ POSZLI TO BY SIE WAM ODWIDZALO KURWA NIE MA OPCJI NA TO ZE W MOIM MIESCIE RODZINNYM BEDZIE SIE COS TAKIEGO ODBYWAC RZESZOW ZAWSZE W SERCU PDW DLA WARIATOW POZDRAWIAM BERDE I WSZYSTKICH CHLOPAKOW Z DĄBROWSKIEGO

  • A jakie masz korzyści z tej dzisiejszej nowoczesności ? Multi kulti, wyuzdane , nieszanujące się małolaty, narkotyki dostępne na każdym kroku, spedalonych chłopców w rurkach, itp, itd ? Ja dziękuję za taka nowoczesność, wolę zaściankowość, normalną, szanujacą się rodzinę, gdzie jest ojciec i matka, a nie dwóch tatusiow czy dwie mamusie.

 2. No nikt mi nie powie że gdy jeden facet wsadza drugiemu w obsraną końcówkę jelita grubego
  to to jest norma i trzeba to szanować.

  Ok rozumiem że jest ileśtam 0,001% takich ludzi w społeczeństwie ale to nie oznacza żeby o tym na rynku miasta opowiadać. Pewnie statystycznie więcej ma hemoroidy ale widział ktoś kiedyś na rynku ludzi którzy tym się chwalą?

  • Heteroseksualni ludzie nie wychodzą na ulice i nie promują swojego stylu życia może to błąd i powinniśmy wystąpić w obronie wartości ludzi którzy są normalni a nie zboczeni. Jak ktoś chce to niech ładuje się w dupsko ale dlaczego idąc przez centrum miasta mam być bombardowany tymi chorymi informacjami na temat czyichś preferencji…?

 3. Ekstra! Bardzo się cieszę, że takie akcje mają miejsce w Rzeszowie (brakuje tu „tęczowości, zdecydowanie). Z pewnością wybiorę się z moimi dziećmi na ten event, bo tolerancji najlepiej uczyć „u podstaw”.

  • Jak dla ciebie podstawą do wychowywana dzieci są homoseksualne pikniki to gratuluję, to społeczeństwo wymrze jak takie lelum polelum będą się chowały, ani do wojska, ani do roboty, ale twoje dzieci, twoja sprawa, nie zapomnij wziąć zniczy!

   • Jeszcze jedna nowoczesna mamuśka. Tylko żeby to nowoczesne wychowanie u podstaw jeszcze bokiem jej nie wyszło… masakra jakaś

    • Niezwykle mi przykro, że macie w sobie tyle jadu. Zastanówcie się, skąd to się u Was bierze i czy jesteście zadowoleni ze swojego życia, bo mam wrażenie, że nie i dlatego umiejscawiacie frustracje i złość we wszystkim co inne i w tzw. „kozłach ofiarnych”, które z punktu widzenia antropologicznego pojawiają się we wszystkich epokach. Kiedyś Żydzi, dziś uchodźcy i mniejszości seksualne. Życie jest za krótkie, by pałać taką nienawiścią do innych ludzi. Jako matka, kobieta i CZŁOWIEK, czuję się sama ze sobą pewnie i nie muszę wylewać niechęci na innych, by żyć w zgodzie z samą sobą. Życzę Wam równie spokojnego i pokornego podejścia do ludzi, świata i życia, jakie samej udało mi się zdobyć.

     • Kobieto o czym ty piszesz ?! Tu nie chodzi o nienawiść,tylko o to żeby, na siłę tęczowi nie udowadniali, że są normalni i nie obnosili się że swoją odmiennoscią. Społeczeństwo wie, że tacy ludzie byli , są i będą. I ta wiedza wystarczy. Ty obnosisz się ze swoją orientacją ?! Wątpię.

 4. Szacunek należy się każdemu człowiekowi na świecie – także temu o skłonnościach homoseksualnych. Ale to nie od razu oznacza, że mamy takie skłonności automatycznie uznać za normę. Gdyby natura chciała homoseksualizmu dla gatunku ludzkiego, takie pary byłyby w stanie poczynać dzieci w sposób naturalny (podczas gdy są siłą rzeczy niezdolne do posiadania swojego biologicznego potomstwa w normalnym trybie). Skłanianie się ku osobom tej samej płci to aberracja, a nie jedna z wersji normy – jak próbuje się nam to usilnie wmówić. Zostawmy nauce oraz naukowcom wyjaśnienie na jakiej drodze rodzą się takie skłonności. Obowiązkiem naukowców jest wyjaśnić to w sposób rzetelny i bezstronny (czy jeszcze mamy takich bezstronnych naukowców?). Dodam też, że nie popieram domagania się przywilejów ze strony lobby gejowskiego. Wystarczy w zupełności, że osoby homoseksualne mają takie same prawa w świetle obowiązujących przepisów (np. gospodarczych) i że obowiązuje nas wszystkich ta sama Konstytucja. Nie popieram także homopropagandy – szczególnie oburza mnie wciskanie jej dzieciom (jest to jawna deprawacja i dezorientacja). Ale szykany oraz wyśmiewanie osób homoseksualnych nigdy nie powinny mieć miejsca – to ich nie uzdrowi ani nie „odkręci” im orientacji. Homoseksualizm, z którym ktoś się rodzi to brzemię samo w sobie. Jest to doświadczenie trudne – i naprawdę nie ma tym ludziom czego zazdrościć.

 5. Wstydź się redakcjo! Wspieracie wszystko co lewe- anarchistów, brudasów, rowerzystów (żeby nie użyć słowa p**), feministki i inne pokemony.
  Niech ci zboczeńcy sobie żyją, ale niech nie domagają się praw i nie pokazują w świetle dziennym!

 6. Znowu temat zastępczy. Homoseksualizm to choroba, żaden normalny facet nie ogląda się za drugim, chyba że jest chory. Znowu będzie homoseksualna propaganda, bo w najbliższych wyborach na prezydenta startuje Robert Biedroń, trzeba zacząć urabiać opinię społeczną.

 7. homoseksualizm to nie choroba , ale niewątpliwie zboczenie (podobno 1- 1,5 % populacji )
  ale też podobno mają oni wybitniejsze zdolności na różnych polach
  i gdyby nie nachalne pokazywanie swojej seksualności przez niektórych ludzi z tego grona pewnie nikt nie miałby nic przeciwko nim

 8. „jak ktoś lubi w dupę to niech się z tym nie afiszuje” – dokładnie i tym bardziej, że nie ma się czym chwalić. Osobiście współczuję tym chorym ludziom.

 9. JESTEM DUMNY Z BYCIA HOMOFOBEM!

  – Jeśli ludzie używają części ciała odpowiedzialnej za wydalanie do stosunków seksualnych, to prowadzą naprawdę niebezpieczną grę – tak mówił o homoseksualizmie dr Paul Cameron, amerykański psycholog na wczorajszym spotkaniu zorganizowanym przez Bydgoski Klub Frondy. Oczywiście gazeta.pl od razu skrytykowała wystąpienie Camerona rzucając bezsensownymi ideologicznymi hasłami. Ważne jest to, że środowisko Frondy jest coraz aktywniejsze poza stolicą kraju i prowokuje dając do myślenia.

  Paul Cameron podczas spotkania mówił, że homoseksualiści żyją krócej, a wychowywane przez nich dzieci są bardziej podatne na zachowania patologiczne. Od razu gazeta.pl zapytała o komentarz ws wystąpienia Camerona przedstawicieli gejowskiej organizacji Lambda, od której możemy się dowiedzieć, że dr Cameron to „homofob, nie naukowiec”. Cóż, ta wyczerpująca i pełna analiza świadczy tylko o predyspozycjach umysłowych przedstawicieli homo.

  Ale Cameron jest odporny na takie „komplementy”: – Jestem prezesem niezależnego instytutu badawczego, opublikowałem kilkaset prac naukowych, prowadziłem ekspertyzy dla rządu Kanady i rządów stanowych USA. Nie spotkaliśmy się tutaj, aby rozmawiać o mojej osobie, to sprawa drugorzędna. Istotne są natomiast fakty, które chcę państwu przedstawić – powiedział.

  Dr Paul Cameron mówił na wczorajszym spotkaniu: – Wiem, że w głębi serc myślicie sobie, że to nie może być prawdą, ale takie są fakty – mówił. – Jeśli ludzie używają części ciała odpowiedzialnej za wydalanie do stosunków seksualnych, to prowadzą naprawdę niebezpieczną grę – przestrzegał słuchaczy. Psycholog stwierdził też, że homoseksualizm to choroba psychiczna, którą można porównać z narkomanią czy uzależnieniem od nikotyny. – W dodatku bardzo trudno uleczalna, ale jest szansa takiej osobie pomóc – pozostawił nadzieję Cameron. Później posłużył się analitycznymi badaniami: – Elity, z prezydentem Obamą i całą Unią Europejską, lansują homoseksualizm jako modny sposób życia. Są głuche na wyniki badań, a przecież od tego zależą losy całej cywilizacji. Nie wiem, z czego to wynika, chyba z głupoty (…) Raport Eveline Hooker, na podstawie, którego homoseksualizm w drodze głosowania został wykreślony ze spisu chorób w 1973 roku przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, jest fałszywy. Nasze ostatnie badania w całości go podważają. Mam nadzieję, że tym samym rozpoczniemy na nowo poważną dyskusję o homoseksualizmie.

  A oto, co powiedział na temat wypowiedzi dr Camerona o homoseksualizmie światły przedstawiciel tolerancyjnej ojczyzny. – Homofobiczne poglądy pana Camerona mają się tak do naukowości, jak krzesło do krzesła elektrycznego. Dla mnie nie jest on naukowcem. To, co mówi, to przykład mowy nienawiści (…) Poglądy głoszone przez niego nie mają nic wspólnego z nauką i nie należy tej osoby traktować, jako naukowca czy jakiegokolwiek autorytetu. Choć z wykształcenia jest psychologiem, w swoich „badaniach” nie stosuje się do procedur obowiązujących w badaniach naukowych, przez co jego wypowiedzi nie mają żadnej naukowej wartości – Dariusz Kędzierski, członek zarządu bydgoskiego stowarzyszenia Lambda.

  Sam naukowiec dodał: – Moi oponenci nie chcą usiąść do rzeczowej dyskusji. Ich problem polega na tym, że nie mogą wytknąć luk w żadnym z moich badań. Skoro są one tak nierzetelne, jak niektórzy twierdzą, to powinni łatwo je obalić, a do tej pory nikt tego nie zrobił. Będąc w Polsce, chciałem spotkać się i merytorycznie porozmawiać z prof. Środą, jednak odmówiła mi spotkania.

  Za niedługo portal fronda.pl przedstawi nagranie ze spotkania dr Paula Camerona. Będziecie mogli sami ocenić, co tak naprawdę powiedział psycholog. Na razie środowiska homoseksualne i przychylne im medium w postaci GW drżą z powodu wczorajszej wizyty i drą szaty z faktu, że w tolerancyjnej Polsce środowisko ultrakonserwatywnej Frondy zaprosiły takiego homofoba. Wstyd!

  • Horacy,
   Bardzo dziekuje za wspanialy artykul!!!
   redakcja rzeszow-news.pl powinna zamieszczac je na glownej stronie, a nie pisanc te bzdury i pokazywac brak zdrowego rozsadku.
   W jednej kwesti bym tylko sie z Toba nie zgodzil; nie jestes homofobem, jestes normalnym czlowiekiem, ktory nie pozwala na terroryzoanie sie ludziom promujacym patologie. Tak trzymac!!!

   • W pełni się z Tobą zgadzam. Obawiam się jednak, że redakcja rzeszow-news nie zamieści informacji o wynikach badań dr. Camerona, bo jest zaangażowana w propagandę lewackiej ideologii. Jeżeli fakty przeczą promowanej przez redakcję ideologii, to tym gorzej dla faktów. Niestety.

Comments are closed.