Załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wygrała 25. Rajd Rzeszowski. Pokonała czterokrotnego zwycięzcę Rajdu Francuza Bryana Bouffiera.

W sobotę, w ostatni dzień 25. Rajdu Rzeszowskiego, zawodnicy mieli do pokonania sześć odcinków specjalnych: Korczyna (24,11 km), Wysoka (9,14 km), Zagorzyce (19,82 km). Finałowa próba została przerwana po wypadku duetu Byśkiniewicz/Wisławski (Opel Adam R2). Na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Ostatecznie 25. Rajd Rzeszowski, w którym zawodnicy od czwartku do soboty mieli do pokonania 13 „oesów” (214 km) wygrali jadący Fordem Fiesta R5 Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Załoga LOTOS Rally Team wszystkie 13 odcinków specjalnych ukończyła w pierwszej trójce, a 8 wygrała.

Tym samym w Rzeszowie popularny „Kajto” i Jarek zdobyli komplet punktów i powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji Mistrzostw Europy do 76 punktów. Kajetan Kajetanowicz po raz trzeci zwyciężył w Rajdzie Rzeszowskim.

Drugie miejsce w Rajdzie zajęli czterokrotni jego zwycięzcy Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Citroen DS3 R5). Francuzi stracili do Polaków 46 s. Bouffier dotarł do mety z przygodami, używając do naprawy chłodnicy gumę do… żucia.

Na podium znalazł się również rzeszowianin Grzegorz Grzyb z pilotem Robertem Hundlą (+3:37,6 s, Ford Fiesta R5). Rzeszowianin wygrał również rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Czwarte miejsce zajęli Łukasz Habaj i Piotr Woś (+4:04,1s, Ford Fiesta R5). Piątą pozycję zanotował debiutujący w Rajdzie Rzeszowskim Jakub Brzeziński Jakub Gerber (+4:19,4 s, Ford Fiesta R5). Szóste miejsce zajęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+5:06,1 s, Ford Fiesta R5).

O godz. 17:40 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się ceremonia mety. Zdjęcia z ceremonii mety możecie zobaczyć TUTAJ.