Ruszył trzeci etap kampanii społecznej #NieBioręUrlopuOdPomagania. Rozpoczęły się poszukiwaniach nowego domu dla Ferdynanda, psa ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie.

Kampanię #NieBioręUrlopuOdPomagania stworzono w ramach akcji Karmimy Psiaki. Jej organizatorzy za cel postawili sobie zmianę losu najstarszych zwierzaków ze schronisk. Właśnie rozpoczynają poszukiwania nowego domu dla Ferdynanda, niezwykłego czworonoga ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie.

Ferdynand to bohater, niestety bohater bardzo smutnej historii. Większość swojego życia spędził w schronisku, cierpliwie czekając na kogoś, kto da mu nowy dom i okaże trochę miłości. Ma 6 lat i jest w świetniej formie, gotowy do adopcji. To ułożony, bardzo spokojny psiak, lubi wychodzić na smyczy, nie wyrywa się i chętnie współpracuje z opiekunami.

Mimo ciężkiego losu i schroniskowej codzienności, Ferdynand potrafi okazać wdzięczność za poświęconą mu uwagę, jest świetnym kompanem do długich spacerów, dobrze reaguje na dzieci. Niestety, szansę na pokazanie swojego radosnego i jednocześnie spokojnego usposobienia ma tylko „od święta”. Każdy dzień to dla niego nowa szansa na adopcję i zmianę jego smutnego życia.

Osoby zainteresowane adopcją Ferdynanda, mogą skontaktować się ze schroniskiem pod numerem telefonu: 510 170 787. Dokładny opis psiaka znajduje się TUTAJ.

Ferdynand to jeden z 16 zwierzaków biorących udział w kampanii #NieBioręUrlopuOdPomagania. Powstała, aby zwiększyć szansę najstarszych psiaków ze schronisk na nowy dom. Niektóre czekają na adopcję kilka lat, inne nie doczekają się jej nigdy.

W Polsce jest ponad 100 tys. porzuconych zwierząt. Mieszkają w przepełnionych schroniskach, a ich jedyny kontakt z człowiekiem to ten podczas karmienia lub krótkiego spaceru ze schroniskowym opiekunem. Znalezienie im nowego opiekuna jest trudne, ale nie niemożliwe. Twórcy kampanii są pewni, że uda im się dotrzeć do ludzi dobrej woli, którzy odmieniają los bezdomnych psiaków.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama