„Świeża krew” w Radzie Miasta. Kamil Skwirut wstąpił do klubu Rozwój Rzeszowa

23
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Kamil Skwirut na zdjęciu pierwszy po prawej stronie
Reklama

Do 12 radnych powiększył się proprezydencki klub Rozwój Rzeszowa. Jego szeregi zasilił Kamil Skwirut.

Skwirut swoją decyzję ogłosił w niedzielę wieczorem na swoim Facebooku. Napisał, że brał już udział w kilku sesjach Rady Miasta Rzeszowa i przeanalizował, co zgłaszają, popierają lub odrzucają poszczególne kluby i „w jakiej atmosferze przebiegają debaty”. 

Od 1 stycznia 2017 r. do stolicy Podkarpacia zostało włączone sołectwo Bzianka z gminy Świlcza, której Kamil Skwirut był radnym od 2014 r. W związku z tym, że Bzianka jest teraz częścią Rzeszowa, to Skwirut z automatu został radnym miejskim.

Podczas pierwszej styczniowej sesji, na której Kamil Skwirut został zaprzysiężony, usiadł wówczas w pierwszym rzędzie pomiędzy radnymi Rozwoju Rzeszowa, co było sygnałem, w jakim kierunku politycznym zmierza Skwirut. Choć do żadnej partii nie należy, to nie jest tajemnicą, że jest blisko związany z PSL, a ratusz kontaktami z ludowcami nie gardzi. 

– Ze względu na układ miejsc, jaki po rozpoczęciu kadencji jest na sali, musiałem usiąść po lewej stronie w ostatnim rzędzie. Prezydent, widząc mnie podczas mojej pierwszej sesji, zaprosił  do pierwszego rzędu – komentował wówczas dla Rzeszów News Kamil Skwirut.

Zapewniał, że przynależność klubowa ma dla niego drugorzędne znaczenie. – Najważniejsze jest pracować dla miasta i mieszkańców. Spokojnie, bez pośpiechu będę analizował sytuację. Na pewno któryś klub zasilę – deklarował Skwirut.

I w niedzielę ogłosił, że tym klubem będzie Rozwój Rzeszowa, najsilniejszy klub w Radzie Miasta, który dotychczas miał 11 radnych i razem z trójką radnych Platformy Obywatelskiej a także w dalszym ciągu z drugim radnym niezrzeszonym Robertem Homickim (członek Nowoczesnej, wcześniej w PO) tworzą nieformalną koalicję w rzeszowskiej radzie. W opozycji jest PiS. Ma 10 radnych.

To oznacza, że w 26-osobowej radzie, koalicja ma ogromną przewagę nad PiS. Kamil Skwirut ma 29 lat, z wykształcenia jest prawnikiem i politologiem. Twierdzi, że wybór Rozwoju Rzeszowa był spowodowany tym, że to klub, który nie ma szyldu partyjnego.

„Jego członkami są ludzie z różnych środowisk politycznych i społecznych, których łączy nasza wspólna „partia”, jaką jest miasto Rzeszów” – napisał na Facebooku Kamil Skiwrut. To „wypisz, wymaluj” słowa prezydenta Tadeusza Ferenca, który często powtarza, że jego „partią jest Rzeszów”. 

Ale słowa, że Rozwój Rzeszowa nie ma szyldu partyjnego to tylko częściowa prawda. Wśród członków tego klubu są działacze SLD, a i sam prezydent Tadeusz Ferenc należy do tej partii, czym oczywiście się nie obnosi. To też zgrabny polityczny zabieg, sprawiający, że Ferenc ma bardzo wielu zwolenników wśród wyborców… PiS. Kamil Skwirut najwidoczniej chce być politycznym dzieckiem Tadeusza Ferenca. 

„Jestem pewny, że „młoda krew” i świeże spojrzenie nowego radnego wniosą szerszą perspektywę oraz przyczynią się do dynamicznej pracy klubu, a co za tym idzie także i Rady Miasta (…). Pomimo przynależności klubowej w dalszym ciągu deklaruję gotowość współpracy z każdym radnym na rzecz rozwoju naszego miasta i jego osiedli” – napisał dalej Skwirut.

O Ferencu też wspomniał. Kamil Skwirut napisał, że jest „zobowiązany za zaufanie”, jakim rzekomo obdarzył go prezydent Rzeszowa. Jedynym radnym niezrzeszonym popierającym politykę Tadeusza Ferenca pozostał wspomniany Robert Homicki.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

23 KOMENTARZE

 1. Panie bób, rozumiem, że żeby coś robić na większą skalę trzeba mieć samochód i dobra materialne, a nie jak mi się wydawało, wykształcenie, zaangażowanie, pasje i chęci do pracy. Po Tobie kiedyś zostanie tylko ten samochód a po Radnym Skwirucie coś więcej.

 2. Skąd w Was tyle nienawiści. Jest młody człowiek z pasjami. Co chwilę w TV albo radio i nie o sprawach samorządowych. Robi coś więcej niż inni. Społecznik. Dlaczego Wam to przeszkadza… Ma dopiero 29 lat. Pokażcie co w jego wieku osiagneliscie?

 3. Facet nie zrobi kariery ani w PSL,ani w SLD skończy jak Palikot na lokalnym śmietniku historii miasta.A jak zacznie kolegować z Buż to już go ten 60 latem rodem spod Niebylca wyprowadzi w pole jak i innych kolegów.

 4. Kariere poityczną ma ciekawą od PSL do SLD a za rok pewno będzie w PIS i to wszystko w przeciągu 4 lat. Ciekawa jest również jego ścieżka kariery, był radnym gminy Świlcza, obecny wójt posadził go w agrohurcie (gdzie wójt był prezesem) zmiana samorządu powiązała się ze zmianą pracy i teraz pracuje w jednostce urzędu miasta MPEC dlaczego nie dziwi mnie fakt że dołączył do Klubu Rozwoju Rzeszowa, dlaczego miłościwie nam panujący prezydent zaprosił go do pierwszego rzędu ! Kolesiostwo ponad wszystko

    • A to mnie nie dziwi ze nie jest Twoim kolega. Skwirut ma jakiś poziom, którego Ty nigdy nie osiągniesz, więc po co mu kolegowac się z jakimis balwanami.

     • I nigdy nie będzie !!! Znam go niemal od gimnazjum i wiem na jakie zachowania go stać. Jak mu na kimś zależy to będzie reprezentował jak to napisałeś poziom a jak już kogoś wykorzysta to nawet nie powie „cześć” na ulicy wielu mieszkańców Bzianki mówi o nim wprost interesiarz !!!

     • Aleś Ty pokrzywdzony bez los i radnego… za rok wybory – kandyduj 🙂 Będziesz się wykazywał. No interesiarz… bo interesuje sie poprawą życia na osiedlu 🙂 Uwielbiam glosy nierobów, którzy nic dla innych nie robią ale mają gęby pełne frazesów. Powinieneś się podpisać LUMP, zamiast LUPM 🙂

     • nie jestem przez niego pokrzywdzony bo sie nie dałem !!! nie zamierzam kandydować !!! jak taki jesteś mądry to napisz czym sie wykazał na osiedlu ??

 5. Panie Skwirut widać że zrobi pan szybko karierę . Tylko niech pan bez wazeliny nie wchodzi bo będzie pana bolało.

 6. PIS w stolicy chce powiększenia Warszawy o kilka miejscowości podając argument że ludzie będą mieli lepiej a u nas ten sam PIS jest przeciwko powiększeniu Rzeszowa! Hipokryci, to się przeca nie dodaje.
  PIS w Rzeszowie NIGDY nie będzie sam rządził. Dlaczego?

  Kultys ksywa Wielki Hamulcowy ciągnie partie pod lód.

 7. Super Radny, z oświadczenia majątkowego, które złożył jako radny z Bzianki wynika, że nic nie posiada. Nawet samochodu radny nie posiada, a 29 lat życia już minęło. Nie znam tego Pana, ale jak można się pchać do polityki jak we własnym gospodarstwie brak sukcesów. Powiedzenie mówi: nic się jeszcze nie dorobiłem to idę do polityki. ŻAŁOSNE

   • Po pierwsze grzecznie, nie jestem osobą publiczną i nigdy nie musiałem rozliczać się z posiadanych rzeczy. Kiedy miałem 29 lat, zdradzę Ci w sekrecie miałem już auto. Tak mi się wydaje, że Twój guru Jaro musi zacząć od prawo jazd.

  • Jakby miał samochód, dom, mieszkanie, lokaty itp. to zapewne powiedziałbyś ze, w tym wieku to niemozliwe jest mieć taki majątek i oszednosci i nie wiadomo skąd to ma i że jeszcze mu mało więc idzie do polityki. Typowy Polaczek z Ciebie.

   • Ty mi tu nie polaczkuj, a ktoś ty Rusin czy Kaszub, a może Łemek?. Z takimi kwalifikacjami to można startować na …. Przewodniczącego klasy

  • To że Pan radny nie ma majątku to świadczy o tym, że nie o pieniądze mu chodzi… jest spolecznikiem i swoją pracę opiera właśnie na tym. Nie majątek świadczy o człowieku!!! Panie Radny Skwirut! Dobra decyzja, jesteśmy z Panem!!

   • Jaka decyzja?… kto tu ma pretensje, że Pan Skwirut ma hobby bycia społecznikiem. Sęk w tym, żeby robić coś dla kogoś powiedzmy w większej skali to trzeba mieć jakieś osiągnięcia na „swoim” podwórku lub inaczej w „swojej zagrodzie”. Panimajesz?

Comments are closed.