Trial parku nad Wisłokiem jednak nie ogrodzą. Tadeusz Ferenc: Jak najmniej zakazów

17
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Tak jak szybko ratusz zapowiedział, że ogrodzi rzeszowski trial park nad Wisłokiem, tak szybko się z tego wycofał.

O tym, że trial park dla rowerzystów na Lisiej Górze nie będzie ogrodzony, we wtorek potwierdził nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Stało się to po tym, gdy we wtorek trial park we wtorek pojechał zobaczyć prezydent Tadeusz Ferenc.

– Trial park nie będzie jednak ogrodzony. Lisia Góra, Olszynki i całe tereny nad Wisłokiem są dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wybranych osób. To nie jest problem, by rowerzyści, który tam trenują, poprosili osoby, by się przesunęły, jeżeli one przeszkadzają – uważa Maciej Chłodnicki.

Tadeusz Ferenc w rozmowie z Rzeszów News mówi tak:  – A po co grodzić trial park? Zakazów i nakazów powinno być jak najmniej. Ludzie powinni się kierować własnym rozsądkiem. Jak ogrodzimy trial park, to ten, kto będzie chciał go przeskoczyć, to i tak to zrobi. Do ludzi trzeba mieć zaufanie. Wierzę w ich mądrość.

– Kilka lat temu w Rzeszowie były tabliczki z napisem: „Nie deptać trawników”. Kazałem je zlikwidować. Mieszkańcy na terenach zielonych powinni wypoczywać bez skrępowania i rozkładać koce – dodaje prezydent Ferenc. 

Jeszcze w poniedziałek, po burzy w internecie, którą w weekend wywołał rzeszowski trialowiec Krystian Herba, ratusz mówił co innego. Zapowiedział, że trial park ogrodzi i na Lisiej Górze będzie więcej patroli straży miejskiej, by jej funkcjonariusze pilnowali porządku.

Z takiego obrotu sprawy we wtorkowy poranek ucieszył się Krystian Herba, który w internecie opublikował kolejny film. Trialowiec ucieszył się też, że po weekendowych grillowych imprezach służby miejskie posprzątały teren. Herba też zaapelował do odwiedzających bulwary.

– Sprzątajcie po sobie. Nie zostawiajcie puszek, butelek. 10-15 metrów ode mnie jest kosz na śmieci. Wystarczy podejść i wyrzucić – mówił na nagraniu Krystian Herba.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

17 KOMENTARZE

 1. Ja sprawdzę czy można go jakoś podpiąć pod art kk upublicznianie wizerunku osób w sieci,działanie na szkodę państwa oraz próbę wyłudzenia pieniędzy z budżetu na jak on to powiedział „mój ogródek”dam znać co i jak

 2. Nie zapominajcie ze pan Krystian doniósł na własnych mieszkańców zwykły konfident w przyszłości może donosić do innych ludzi trzeba zwracać uwagę na takie zachowania i potępiać . Skarżenie jest ochydne

  • To po co ten trial park? Zlikwidować skoro nie wolno tam nikomu trenować. Pijany seba ma większe prawa. Kolejne zmarnowane pieniądze w tym mieście… uciekać z tego miasta, zwłaszcza jak ktoś jest sportowcem.

   • Maniek jak nie będzie dla twojego samochodu parkingu w mieście bo będą wszystkie miejsca zajęte co często się zdarza wszędzie to znaczy ze już jesteś pozbawiony wszystkich praw ? Pieniądze tez zmarnowane bo wybudowali 100 a nie 200 to znaczy żeby uciekać bo ktoś jest kierowca ?

    • Parkowanie, co to ma do rzeczy? Może jeszcze trzeba zarybić miejskie baseny, na pewno jednym będzie miło pływać a drugim łowić ryby, prawdziwi mieszkańcy stolica imitacji…

   • Kilku debili na cyklach robi taki szum. Sam tam nie raz grillowałem i jest to świetne miejsce. Nie każdy pije piwo jak grilluje i nie każdy jest Sebą, za to mieszkańców grillujących jest chyba NIECO więcej niż fanów trial-u.

 3. Bardzo słusznie. Nie można ludzi prześladować bo jest ładna pogoda, chcą pogrilować, pospacerować, wypić piwo. A to tylko dlatego, że 1 jegomość chce w tym miejscu skakać na rowerze. W dodatku tego z tego skakanie ma pewne profilty. Miasto ma 180 000 mieszkańców i trzeba się dostosować.

 4. Prezydent ma racje po co dzielić, trzeba łączyć. Straż Miejska powinna robić piątkowe naloty po 20:00 na kilkanaście samochodów i uczyć kultury niezdyscyplinowanych mandatami .

  bulwary trzeba oświetlić, ustawić dobry montoring, postawić więcej ławek do odpoczynku i powołać oficera rowerowego który będzie uczył przepisów zarówno rowerzystów jak i pieszych dbając o porządek w mieście na terenach rekreacyjnych. Niestety ZTM pracuje nad polityką rowerową od 4 lat i dopracować jej nie może…

 5. 1 miejsce do grillowania
  1-2 miejsce na ogniska
  3 stoły
  kilkanaście ławek
  2 toi toie
  NA KILKANAŚCIE TYSIĘCY OSÓB, które w każdy weekend spędzają tam czas.

  Ludzie s#ją po krzakach bo nie ma toalet, a tojki wypełnione po sam dach.

  co zrobić? Zakazać s#ać po krzakach, albo wysłać dziesiątki policjantów żeby pilnowali krzaków, takie myślenie władz miasta.

  A może zrobić płatne toalety np. kontenery
  Postawić więcej tojków i często je czyścić.
  Zrobić więcej miejsc na ogniska i grille
  Postawić trochę więcej stołów

  czy to takie trudne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ