10 milionów złotych z Ministerstwa Sportu na rozbudowę hali na Podpromiu

Nie ma jeszcze oficjalnego pisma, ale padły już pierwsze deklaracje ze strony Ministerstwa Sportu, że hala na Podpromiu została wpisana na listę strategicznych inwestycji rządu. Resort do rozbudowy obiektu dołoży 10 mln zł.

 

O przyznaniu ministerialnej dotacji we wtorek w Rzeszowie poinformowali podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba oraz wiceminister sportu Jarosław Stawiarski. – Podkarpacie zasługuje na wsparcie i stąd decyzja o dotowaniu infrastruktury sportowej w tym regionie. Po prostu wspieramy najlepszych  – mówił Stawiarski.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że po szeregu spotkań i rozmów z ministrem Stawiarskim udało się zapewnić tak znaczące wsparcie finansowe resortu na modernizację hali Podpromie – podkreślał z kolei Tomasz Poręba.

Ratusz jeszcze nie dostał oficjalnej informacji o tym, że Ministerstwo Sportu wesprze kwotą 10 mln zł modernizację Podpromia. Władze miasta od dłuższego czasu zabiegały o dofinansowanie inwestycji.

– Bardzo dobrze, że jest więcej ludzi, którzy dbają o to, by Rzeszów otrzymywał dodatkowe pieniądze z zewnątrz. Są dobre dusze, które wspomagają nasze miasto – cieszy się Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

Z aktualnych informacji ratusza wynika, że przebudowa hali Podpromia pochłonie 41 mln zł. Ministerialna dotacja to ok. 25 proc. kosztów całej inwestycji. – To duże dofinansowanie – uważa wiceminister Jarosław Stawiarski.

Ratusz zapewnia, że jest gotowy na ogłoszenie przetargu na wybór firmy, która przebuduje Podpromie. – Przetarg już możemy ogłaszać – zapewnia Stanisław Sienko. Procedura przetargowa ma ruszyć w październiku br.

Modernizacja hali, na której na co dzień grają siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów, będzie realizowana z dużym poślizgiem. Wcześniej ratusz obiecywał, że rozbudowa zakończy się w październiku br. przed nowym sezonem PlusLigi. Teraz podawana jest nowa data – rok 2019.

Podpromie zostanie powiększone z 4,3 tys. do 7,3 tys. miejsc dla kibiców. Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.

Dolne trybuny będą składane, stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska powstanie specjalna strefa dla VIP-ów. W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni.

Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników. Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy Podpromia jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama