Zdjęcie: Pixabay

Przed nami Wielki Test Języka Angielskiego, w którym sprawdzić się mogą mieszkańcy całej Polski. Do tej pory rzeszowianie na tle innych miast wypadali świetnie. Jak będzie tym razem?

Wielki Test Języka Angielskiego odbywa się co roku w całej Polsce. To bezpłatny sprawdzian, w którym Polacy mogą zweryfikować swoją znajomość języka angielskiego. Tego samego dnia, o tej samej porze, do rozwiązywania zadań zasiądą mieszkańcy ok. 60 miast – młodzi i starsi.

Do tej pory w trzech edycjach swój poziom języka sprawdziło 18,5 tys. Polaków.

Jak wypadaliśmy w poprzednich latach? Średni wynik wszystkich Polaków to poziom B1+ (według europejskiej skali CEFR), czyli Intermediate (średnio zaawansowany).

Rzeszowianie w ostatniej edycji pokazali prawdziwą klasę językową i uplasowali się powyżej średniej krajowej. Wynik dla Rzeszowa wskazywał na poziom B2, czyli Upper – intermediate (wyższy średnio zaawansowany).

Celem imprezy jest sprawdzenie kompetencji języka angielskiego mieszkańców Rzeszowa, zapoznanie z profesjonalnymi testami Educational Testing Service, który jest światowym liderem w tworzeniu narzędzi testowych dla rządów, ministerstw, agencji rządowych oraz firm i korporacji.

Każdy uczestnik testu otrzyma wynik wraz z opisem poziomu. WTJA ma też zachęcać do ustawicznej nauki języka angielskiego.

Każdy, kto weźmie udział w teście, będzie mógł wygenerować oficjalny certyfikat z informacją o swoim poziomie i potwierdzić jego autentyczność w Professional English School. Taki certyfikat może się przydać w sytuacjach, kiedy wymagane jest oficjalne poświadczenie znajomości języka angielskiego, np. na uczelniach, podczas rekrutacji, etc.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Test odbędzie się 20 listopada br. o godz. 11:00 w Hilton Garden Inn Rzeszów. Po raz trzeci organizatorem imprezy jest Professional English School. Również po raz trzeci patronatem honorowym imprezę objął prezydent Rzeszowa.

Na test można zarejestrować się (bezpłatnie) na stronie: www.rzeszow.znaangielski.pl

W teście mogą wziąć udział dzieci w wieku 8-12 lat (dla nich przygotowano specjalne językowe łamigłówki i zadania) młodzież i osoby dorosłe.

Dlaczego jeszcze, oprócz sprawdzenia językowych kompetencji, warto wziąć udział w WTJA? Rejestrując się na test można wiać udział w konkursie. Zadanie konkursowe brzmi: Podaj najskuteczniejszy sposób na utrzymanie motywacji w trakcie nauki języka angielskiego.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody: podwójne zaproszenia do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, do Filharmonii Podkarpackiej. Nagrody ufundowało wiele rzeszowskich firm które włączyło się w ideę promowania WTJA: Park Trampolin Happy Jump, Burger Store, Reskart, Salon kosmetyczny Royal Beauty, Pokój zagadek www.wydostansie.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama