Zdjęcie: Pixabay

7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Jeden z nich odnotowano na Podkarpaciu.

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wśród siedmiu nowych zakażeń koronawirusem trzy są z województwa opolskiego, dwa z województwa lubelskiego i po jednej osobie z Podlasia i Podkarpacia. 

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono u mężczyzny w „sile wieku” z powiatu leżajskiego, który, jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, przebywa w ścisłej kwarantannie. 

Na Podkarpaciu odnotowano już 29 przypadek zakażenia koronawirusem, tylko w ten weekend już 10, możecie o nich przeczytać TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ. W całym kraju Covid-19 potwierdzono już 634 osób, z czego siedem zmarło, m.in. 67-letni mieszkaniec Leżajska.   

Także w piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu Covid-19, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa.

Dominikanie poddani kwarantannie 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W niedzielę rzeszowski klasztor Dominikanów poinformował, że decyzją sanepidu został objęty kwarantanną. „Również do odwołania nie ma możliwości spowiedzi, czy bezpośredniej rozmowy z nami” – poinformowali Dominikanie. 

Kościół pozostaje otwarty codziennie w godzinach 7:00-19:00 i jest możliwość indywidualnej modlitwy. W sprawach pilnych z klasztorem można się kontaktować pod numerami telefonów: 17 860 91 30, 694 480 668.

Dominikanie nie podają, dlaczego klasztor objęto kwarantanną, nie sposób się tego dowiedzieć również od sanepidu, który powtarza do znudzenia już swoją słynną formułkę, że taką decyzję podjęto „zgodnie z procedurami”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama