Dermokonsultacje, porady zdrowotne, dietetyczne oraz badania słuchu, skóry twarzy i włosów, a także pomiar BMI i tkanki tłuszczowej – to wszystko w czwartek (3 listopada) w Rzeszowie za darmo będzie można wykonać w specjalnym autobusie. I to nie wszystko.
Do Rzeszowa przyjadą cztery autobusy: ogólny autobus zdrowia, a także spirobus, kardiobus i osteobus. Pierwszy stanie w czwartek (3 listopada) przy al. Piłsudskiego 34.
Od godz. 10:00 do 18:00, będzie można dokonać bezpłatnych badań profilaktycznych bez konieczności długiego oczekiwania na termin wizyty.
W specjalnym autobusie chętni skorzystają z dermokonsultacji, porad zdrowotnych, dietetycznych oraz badania słuchu, skóry twarzy i włosów, a także dokonać pomiaru BMI i tkanki tłuszczowej. Porady dietetyczne, pomiar BMI oraz tkanki tłuszczowej będą dostępne od 12:00 do 17:00.
– Skorzystanie z tego typu porad jest istotne, ponieważ nasze społeczeństwo zaczyna być otyłe. Warto zatem wiedzieć, jak zapobiec tej przypadłości i jak ją leczyć, gdy już trzeba się z nią borykać – mówi Natalia Cygan z fundacji Ziko dla Zdrowia, która jest organizatorem trwającego Mobilnego Miesiąca Zdrowia.
– Dzięki poradzić dermatologicznym można się z kolei dowiedzieć, jak sobie poradzić nie tylko z trądzikiem, ale też z różnego rodzaju podrażnieniami, łuszczycą czy nawet łupieżem – dodaje Cygan.
Natomiast w kardiobusie (czwartek), spirobusie (czwartek), osteobusie (piątek) przy ulicy Grunwaldzkiej 17 specjaliści bezpłatnie wykonają analizę wieku serca, badanie kości oraz spirometrię.
– Wykonanie tego typu badań zalecane jest szczególnie osobom, które ukończyły 40. rok życia, ponieważ one znajdują się w tzw. grupie ryzyka. Jednakże spokojnie mogą je wykonać również osoby młodsze – informuje Natalia Cygan.
Badania w specjalistycznych autobusach będzie można przeprowadzić od 10:00 do 18:00. – Nasza inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też można umawiać się na konkretną godzinę telefonicznie, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że pacjent zostanie od razu przyjęty prosto z ulicy – wyjaśnia Natalia Cygan.
Rejestracji można dokonać pod numerem: 12 687 57 90.
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Zaginął w styczniu, odnalazł się w leśnej ziemiance. Niezwykły finał poszukiwań 37-latka [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/zaginiony-ziemianka-kpp-jaroslaw-218x150.jpg)
![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)




![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)






![Rusza budowa obwodnicy Tyczyna za niemal 57 mln zł. To brakujące ogniwo trasy pod Rzeszowem [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/obwodnica-tyczyna4-218x150.jpg)
![Aquapark i “Park Przyszłości” w Rzeszowie. Miasto rusza z konsultacjami ws. inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-rzeszow3-218x150.jpg)
![Odnowiona hala sportowa w Rzeszowie już otwarta. Inwestycja kosztowała 450 tys. zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hala-sportowa-sp16-rzeszow-218x150.jpg)















![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)









