Mieszkańcy Rzeszowa mają problem z zainstalowaniem darmowego pakietu Office. Instrukcja jest dla nich za długa i niezrozumiała.
Początkiem października ratusz podpisał umowę firmą Microsoft w zakresie wdrażana nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Pierwszym efektem podpisanego dokumentu jest bezpłatny dostęp do pełnej i najnowszej wersji pakietu Microsoft Office 365, z którego może korzystać 30 tysięcy rzeszowskich uczniów i 3,6 tysiące nauczycieli.
Pakiet Office można pobrać ze strony edu.erzeszow.pl/o365Web. Tam każdy uczeń loguje się, może założyć sobie konto przy użyciu loginu z dziennika elektronicznego. Pobrany pakiet uczeń może zainstalować na pięciu komputerach, pięciu tabletach oraz pięciu smartfonach praktycznie w każdym systemie operacyjnym.
Wszystko wydaje się piękne i łatwe, ale jak się okazuje, nie dla wszystkich. Przykładem tego może być pan Waldemar, Czytelnik Rzeszów News, który od kilku dni próbował się mierzyć z procesem pobierania pakietu Office.
„Nie należę do osób, które z informatyką i nowoczesnymi technologiami mają niewiele wspólnego, ale nie potrafię sobie poradzić z owym dostępem do tego pakietu” – napisał. Pan Waldemar twierdzi, że proces zakładania konta, logowania się, wyrażania zgód, odzyskiwania hasła, dopisywania adresu e-mail dziecka jest zagmatwany.
„Odechciało mi się już tego darmowego pakietu. Dostępnych jest kilka instrukcji po kilkanaście stron, jak to wszystko zrobić. Czytanie tego zajmuje dużo czasu, a jest napisane tak niezrozumiale, że szok. Nie wiem, jak ma sobie z tym poradzić przeciętny rodzic, słabiej znający się na tych wszystkich loginach, kontach, etc.” – uważa pan Waldemar.
„Wydaje mi się, że cały proces został tak skonfigurowany, aby nikomu nie chciało się tego pakietu pobierać. Po kilku dniach walki jestem tym po prostu zmęczony. W szkole nikt nie wie, jak to zrobić, po prostu dramat” – dodaje.
Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie wyjaśnia, że w przypadku problemu z pobieraniem pakietu Office można zadzwonić na infolinię pod numer 17 78 89 900 lub napisać e-mail na adres: office365@edu.erzeszow.pl. – Zarówno telefonicznie, jak i mailowo każdy uzyska niezbędną pomoc – twierdzi Siwak-Krzywonos.
Pomocny w instalowaniu pakietu Office może być także filmik instruktażowy, który można znaleźć TUTAJ. – W przyszłym tygodniu w zakresie pobierania i instalowania pakietu Office nasi nauczyciele także przejdą trzydniowe szkolenie i będą służyć swoją pomocą – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Przez nieco ponad miesiąc darmowy pakiet Office pobrano 6 tys. razy.
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl






![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)





![Nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie coraz bliżej. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pup-rzeszow1-218x150.jpg)
![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)










![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)




![Tragedia na linii Trzciana – Rzeszów. Pociąg potrącił kobietę, ruch całkowicie wstrzymany [AKTUALIZACJA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pilne-plansza-218x150.jpg)



