“Wygodnie” to energetyczny popowy utwór, zapowiadający płytę zespołu Past&Future. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień.
Past&Future to pięcioosobowy zespół, który w swoim składzie łączy młodość i dojrzałość. Nazwa zespołu nawiązuje też do stylów muzycznych, jakie zespół łączy w swojej twórczości, czyli melodyjność i solidność brzmień lat 80. i 90., nie zamykając się jednocześnie na współczesne możliwości elektroniki.
Past&Future tworzą częściowo muzycy, którzy wcześniej współpracowali z rzeszowskim zespołem Pectus, a obecnie współtworzą sekcję rytmiczną w zespole Michała Szpaka – Bartek Skiba (bas) i Rafał Inglot (perkusja). Ponadto, skład Past&Future to: Jonasz Stępień (wokal i gitara), Mateusz Skiba – gitara i Dawid Gacek – instrumenty klawiszowe.
– Solidne doświadczenia nie tylko muzyczne moje i Rafała – reprezentują część „Past”, reszta składu to świeża krew, niezwykle ambitna młodzież należąca do części „Future”. Swoją przyszłość wiążemy z muzyką. Obecnie pracujemy nad debiutanckim krążkiem, który planujemy wydać już jesienią – zapowiada Bartek Skiba, jeden z założycieli zespołu.
Utwór “Wygodnie” to drugi singiel, który znajdzie się na debiutanckiej płycie zespołu. “Wygodnie” to – jak mówi sama autorka tekstu Luiza Ganczarska – historia opowiadająca o tym, jak trudno wyrwać się ze schematu tkwienia w przeszłości.
– Wspomniany w utworze dom to nie mury, a azyl tworzony przez ludzi, istotny fundament poczucia bezpieczeństwa. Bohater tekstu traci swój schron, ale przez przywiązanie do miejsca i wyobrażeń na jego temat pozostaje w swoim pustostanie. To opowieść, w której jak w lustrze może się dzisiaj przejrzeć wiele osób – mówi Jonasz Stępień.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
![Szokujący incydent na A4 pod Rzeszowem. O włos od tragedii po agresywnym manewrze [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/audi-a4-218x150.jpg)


![Przechowywał w garażu dziesiątki bomb z czasów wojny. Katastrofalna eksplozja [ZDJĘCIA & FILM] stobierna wybuch](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/stobierna-garaz-wybuch-05-e1782116885770-218x150.jpg)

![W ułamku sekundy zniknęła część dachu. Piorun trafił w dom [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/uderzenie-pioruna-13-218x150.jpg)
![Strategiczne centrum ratownicze na Podkarpaciu za ponad 18 mln zł. Inwestycja ruszyła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/centrum-ratownicze-tarnobrzeg-3-218x150.jpg)








![Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej coraz bliżej. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/podkarpackie-centrum-medycyny-dzieciecej-umowa2-218x150.jpg)
![Miliony na szkoły średnie w Rzeszowie. Nowe hale, modernizacje i rozbudowa za 42 mln zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkoly-srednie-rzeszow3-218x150.jpg)




![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)










![Wyjątkowy mural na rzeszowskiej szkole. Poetycki rap na odsłonięciu dzieła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/przybos-umrzeszow1-218x150.jpg)

![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)




![Już od lipca wrócą bezpośrednie połączenia m.in. w kierunku Warszawy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Sandomierz_-_Chmielow_12-218x150.jpg)
![Siedział za innego: opuścił więzienie w Rzeszowie. Niemcy skazali go na dożywocie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2019/01/zakladkarny-218x150.jpg)

![Szokujący incydent na A4 pod Rzeszowem. O włos od tragedii po agresywnym manewrze [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/audi-a4-100x70.jpg)


![Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej coraz bliżej. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/podkarpackie-centrum-medycyny-dzieciecej-umowa2-324x235.jpg)