– Wrzesień minął, a basen nadal nie jest otwarty – zwracają uwagę mieszkańcy Rzeszowa. – Kiedy skorzystamy z pływalni przy ulicy Matuszczaka? – pytają.
– Szukałem informacji o dacie otwarcia basenu. Bezskutecznie. Ostatnio temat w mediach ucichł – zasygnalizował nam Jakub, Czytelnik Rzeszów News.
Budowa nowego basenu przy ulicy Matuszczaka, po rozebraniu starej pływalni, miała się zakończyć we wrześniu br. I jak się okazuje, zakończyła. Miasto ma już za sobą procedurę odbioru basenu.
– Wystąpiliśmy już o pozwolenie na użytkowanie obiektu. Gdy dokument będziemy mieli, a spodziewamy się go w przyszłym tygodniu, poinformujemy o dacie otwarcia basenu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Dokładna data otwarcia pływalni nie jest na razie znana, ale wiadomo, że stanie się to jeszcze w tym roku. – Jesienią – słyszymy w rzeszowskim magistracie. Miasto jest trakcie ustalania zasada korzystania z obiektu, godzin otwarcia i cennika.
Nie tylko dla zawodowców
Basen będzie miał 29 m długości, 25 szerokości, nieckę od 1,5 m do 8 m głębokości, cztery wieże dla skoczków (1 m, 5 m, 7,5 m i 10 m), trampoliny (1 m i 3 m) i wieże dla sędziów. W miejscu starej pływalni powstała sala gimnastyczna oraz „suchy” basen.
Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Będzie tam możliwa także nauka nurkowania, pływania synchronicznego oraz gra w piłkę wodną. Będą także batuty, system video-odtwarzania i siłownie do treningu kardio.
Nie zabraknie szatni, sauny, strefy konferencyjnej, pomieszczeń dla ratowników. Umiejętności skoczków do wody będzie można podziwiać z trybun na 325 osób. Basen ma sześć torów pływackich, które mają służyć nie tylko zawodowcom.
Przy basenie będzie też parking na około 50 miejsc postojowych oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Z pływalni, jak obiecują urzędnicy, będzie można korzystać także rekreacyjnie. Za budowę basenu miasto zapłaci około 26 mln zł;
Od 2020 roku pływalnię budowała krakowska firma Texom. Inwestycję przejęła po konsorcjum firm Karpat-Bud i Best Constructions, które zostały przez miasto wyrzucone z placu budowy z powodu przeciągania prac.
Na otwarcie basenu obiecała przyjechać Otylia Jędrzejczak, dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl




![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)

![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)
![Pożar byłych zakładów mięsnych w Hermanowej. Interweniowali strażacy z Rzeszowa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-hermanowa-zaklady-miesne0-218x150.jpg)
![Pożar domu pod Rzeszowem, właściciel doznał poparzeń. Czy winna była fotowoltaika? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-kakolowka-218x150.jpg)



![Karol Nawrocki złożył wniosek ws. referendum. Mocne słowa prezydenta na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/karol-nawrocki-debica4-218x150.jpg)





![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)
















![Sensacyjne odkrycie na Podkarpaciu. Archeolodzy odnaleźli szczątki 50 żołnierzy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/cmentarz-szczawne0-218x150.jpg)






