Blisko dwóm tysiącom książek wycofanych z rzeszowskich bibliotek, będzie można dać nowy dom podczas Kiermaszu Wyczytanych Książek.
Jesień to idealny czas, by zanurzyć się w lekturze. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie wychodzi naprzeciw miłośnikom czytania, organizując jesienną edycję Kiermaszu Wyczytanych Książek.
Wydarzenie odbędzie się 26 września, w godzinach od 9:00 do 16:00, na placu za budynkiem Biblioteki przy ulicy Sokoła 13.
Dla każdego coś wyczytanego
Organizatorzy przygotowali imponującą ofertę blisko 2000 pozycji, które czekają na nowych właścicieli. Wśród nich znajdą się pozycje z literatury pięknej polskiej i obcej, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin, a nawet albumy i podręczniki.
Nie zapomniano również o najmłodszych czytelnikach – na kiermaszu nie zabraknie książek dla dzieci i młodzieży.
Bądź na bieżąco.
Co ważne, ceny książek zaczynają się już od 2 złotych, co sprawia, że każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie, nie nadwyrężając przy tym swojego budżetu. To doskonała okazja, by odkryć nowe historie, poszerzyć swoją wiedzę lub uzupełnić domową biblioteczkę o ciekawe pozycje.
Nie oceniaj po okładce
Kiermasz Wyczytanych Książek to nie tylko okazja do zakupu tanich książek, ale również szansa na przedłużenie życia wycofanym z bibliotek, ze względu na zużycie, pozycjom. To inicjatywa, która łączy w sobie promocję czytelnictwa z ideą ponownego wykorzystania zasobów, wpisując się w trend zrównoważonego rozwoju.
Podczas kiermaszu będzie można liczyć na fachową pomoc bibliotekarzy, którzy doradzą w wyborze lektury i podzielą się swoją wiedzą na temat oferowanych książek. Warto pamiętać, że płatność możliwa będzie wyłącznie gotówką.

Zatem, czy jesteś zapalonym czytelnikiem, kolekcjonerem książek, czy po prostu szukasz ciekawej lektury na jesienne wieczory – kiermasz przy ulicy Sokoła 13 to miejsce, którego nie możesz pominąć. Przyjdź, wybierz swoją książkę i daj jej szansę na nowe życie w Twoim domu.
[im]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)










![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)



