Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza w niedzielę 21 września na trzecią odsłonę Święta Parku. Historyczny piknik rodzinny potrwa od 12:00 do 17:00 z pokazami rekonstruktorów, wystrzałami armatnimi i koncertem zespołu Noble Band. “W cieniu starych drzew” – to hasło tegorocznej edycji.
Na uczestników czekają pokazy z XVII-XIX wieku, lekcje tańców dawnych, prezentacje sokolnicze oraz wystawa zabytkowych rowerów. Rekonstruktorzy zaprezentują dawną modę, musztrę wojskową i pokazy flagowe Sbandieratori. Będzie też strefa ciszy dla tych, którzy szukają spokojniejszych atrakcji.
Noble Band na finał
Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Noble Band, który wystąpi o 16:00 na scenie plenerowej. Muzycy występowali z takimi artystami jak Nigel Kennedy, Andrzej Sikorowski, Jarosław Śmietana, Grzegorz Turnau czy Marek Grechuta. To będzie koncert finałowy całego święta.
Organizatorzy przygotowali bogaty program rozciągnięty na pięć godzin. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się o 13:00, a pierwszym punktem będą wystrzały armatnie o 13:10. Następnie odbędą się pokazy sokolnicze, lekcje tańców dawnych i prezentacje rzemiosł.
Bilety i praktyczne informacje
– Organizatorzy zaplanowali także gry, zabawy i warsztaty dla rodzin, atrakcje dla dzieci oraz strefę ciszy. Będzie można również zakupić regionalne produkty, wyroby rękodzielników oraz jedzenie z kuchni dawnej i współczesnej – mówi Joanna Garbulińska-Charchut z muzeum w Łańcucie.
Bilety kosztują 5 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy). Można je kupić w dniu wydarzenia w kasach głównych przy ul. 3 Maja 10, przy bramie głównej oraz przy Zameczku Romantycznym.
Ważne: 21 września Park Zewnętrzny będzie zamknięty na potrzeby wydarzenia – nie będzie możliwe swobodne przejście. Ekspozycje muzeum będą czynne zgodnie z niedzielnym harmonogramem.
Program Święta Parku
- 12:00 – rozpoczęcie wydarzenia, otwarcie bram
- 12:00 – 13:00 – „Żywy park” – spotkanie z rekonstruktorami (XVII–XIX w.)
- 12:30 – pokaz mody z komentarzem
- 13:00 – oficjalne rozpoczęcie i powitanie uczestników
- 13:10 – wystrzały armatnie
- 13:15 – pokaz sokolniczy
- 13:40 – lekcja tańców dawnych
- 14:00 – pokaz musztry wojskowej
- 14:10 – pokaz flagowy – Sbandieratori
- 14:20 – pokaz mody z komentarzem
- 14:40 – prezentacja obyczajowości i rzemiosł dawnych
- 14:55 – pokaz sokolniczy
- 15:20 – lekcja tańców dawnych i uroczysty korowód taneczny
- 15:40 – prezentacja i historia pojazdów zabytkowych
- 15:58 – wystrzały armatnie
- 16:00 – koncert finałowy: zespół Noble Band
- 17:00 – zakończenie wydarzenia
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)
![Ogień strawił halę producenta mebli dziecięcych cenionych przez celebrytów. Hala przed i po pożarze [ZDJĘCIA] pożar bellamy](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-20-218x150.jpg)
![Wielki pożar hali produkcyjnej na Podkarpaciu. Dach runął w ogniu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-osp-bukowsko-3-218x150.jpg)





![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-218x150.jpg)




![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)










![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Rzeszów rozbłysnął dla „zdrowych brzuszków”. Rekordowe tempo 34. Finału WOŚP [ZDJĘCIA] światełko do nieba 34 finał WOSP Rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/34-final-wosp-rzeszow-07-218x150.jpg)
![Rzeszów gra z 34. finałem WOŚP. Ekstremalnie, kolorowo i gorąco, chociaż pogoda nie rozpieszcza [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wosp-rzeszow-05-218x150.jpg)





![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-324x235.jpg)