Wczoraj tuż po godzinie 12:30, na ulicy Podkarpackiej, doszło do poważnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Powodem był nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Ranne zostały dwie osoby.
Wtorek nie był dobrym dniem dla poruszających się po ulicach Stolicy Podkarpacia. Oprócz tego niebezpiecznego w skutkach wymuszenia pierwszeństw doszło także do potrącenia pieszej na pasach.
Wypadek na skrzyżowaniu
Do wypadku doszło wczesnym popołudniem na skrzyżowaniu ulicy Podkarpackiej z ulicą Wetlińską. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przyczyną zdarzenia było rażące naruszenie przepisów.
Kierujący samochodem Suzuki, 75-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, włączając się do ruchu z ulicy Wetlińskiej na Podkarpacką, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volvo.
W wyniku zderzenia ranni zostali kierowca Suzuki oraz 29-letnia pasażerka drugiego pojazdu. Obie poszkodowane osoby wymagały pomocy medycznej. Policjanci potwierdzili, że obaj kierujący byli trzeźwi.
Konkretne zderzenie
Analiza szkód wskazuje na znaczną siłę uderzenia. Suzuki (pojazd sprawcy) ma widoczne rozległe uszkodzenia przodu pojazdu: zgnieciona maska, zniszczony zderzak i prawdopodobne uszkodzenie układu chłodzenia oraz elementów silnika. Ułożenie pojazdu, częściowo na środku jezdni, świadczy o gwałtowności zderzenia, do którego doszło przy próbie wjazdu na główną arterię.
Volvo (pojazd, który uderzył w wymuszającego pierwszeństwo) jest ewidentnie mniej uszkodzony niż Suzuki. Jednak Volvo również ma poważnie uszkodzony przód, co sugeruje, że zderzenie było czołowo-boczne – kierowca podjął bowiem próbę uniknięcia kolizji.
(mob)
Czytaj więcej:
Mieszkańcy Podkarpacia rzucili się na bonifikatę za brak prądu. Rekordziści nie mieli energii 8 dni
![Nalot na kierowców w Rzeszowie. Policja walczy z hałasem, ale naruszeń… nie stwierdzono [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/cichy-rzeszow0-218x150.jpg)

![Tragiczny finał czołowego zderzenia na DK 28. Nie żyje 22-letni motocyklista [ZDJĘCIA] Zdjęcie: Wypadek w Leszczawie Dolnej (fot. KMP Przemyśl)](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-leszczawa-dolna2-218x150.jpg)



![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)

![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)





![Rzeszowskie Bulwary przejdą metamorfozę. Powstanie nowoczesna strefa rekreacji [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/plac-zabaw-rzeszow-bulwary-wizualizacje0-218x150.jpg)




![Pekao Rzeszów Bike Festival 2026. Najlepsi stanęli na podium [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_8221-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)





















![Nalot na kierowców w Rzeszowie. Policja walczy z hałasem, ale naruszeń… nie stwierdzono [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/cichy-rzeszow0-100x70.jpg)


![Rzeszowskie Bulwary przejdą metamorfozę. Powstanie nowoczesna strefa rekreacji [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/plac-zabaw-rzeszow-bulwary-wizualizacje0-324x235.jpg)