fot. KMP Rzeszów
Reklama

W poniedziałek w samo południe doszło do wypadku na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. Funkcjonariusze zbadali już dokładnie przyczynę tego zdarzenia. Zawinił 89-letni kierowca, który nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Kierowca Renault po tym zdarzeniu trafił do szpitala. Ruch na ulicy Podkarpackiej około 12:00 był mocno utrudniony. Zablokowany był prawy pas ruchu. 

Wypadek na Podkarpackiej

Jak wstępnie ustalono kierujący Renault, jadąc ul. Podkarpacką w kierunku centrum, najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim Volkswagena. Do szpitala trafił kierujący Renault. Na miejsce niezwłocznie zadysponował ekipę wypadkową.

– Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 89-letni kierujący Renault, jadąc ul. Podkarpacką w kierunku centrum, najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim Volkswagena – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Reklama

W wyniku zdarzenia kierujący Renault trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdjęcie z miejsca wypadku. Fot. KMP Rzeszów

W internecie stale pojawia się wywołujący dyskusję w społeczeństwie temat, czy w tym wieku trzeba narażać się na prowadzenie pojazdu w tak ruchliwym mieście, jak Rzeszów. Jak wiemy, w Polsce nie istnieje górna granica wieku, po osiągnięciu której prawo jazdy jest automatycznie odbierane.

Czytaj więcej:

Wahadło i nocne zamknięcie ronda. Drogowcy wchodzą na krajową „dziewiątkę”

Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

 

Reklama