Policja przeszukała mieszkanie Artura Hippego, kandydata Kongresu Nowej Prawicy do Rady Miasta Rzeszowa, który składał seksualne propozycje nieletnim dziewczynkom – dowiedział się Rzeszów News.

Przeszukanie mieszkania Hippego przeprowadzono we wtorek późnym popołudniem. Stało się to po naszej publikacji, w której opisaliśmy, jak kandydat KNP do Rady Miasta Rzeszowa pięć lat temu „zwabiał” 14-latkę. Nasz tekst wywołał lawinę komentarzy. Okazało się, że Hippe na Facebooku składał seksualne propozycje wielu nieletnim dziewczynkom.

Po naszej publikacji w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie zapadła decyzja, by tej sprawie dokładnie się przyjrzeć. Do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów wysłano polecenie przeprowadzenia czynności sprawdzających. Jak udało nam się dowiedzieć, są one prowadzone pod kątem wykrycia przestępstw z katalogu tzw. czynów pedofilskich.

Nasze źródła w prokuraturze mówią, że w tym przypadku chodzi o nawiązywanie kontaktu z małoletnimi poniżej 15. roku życia, wprowadzania ich w błąd, używania wobec nich groźby bezprawnej w celu spotkania się z małoletnimi. To przestępstwo zagrożone karą do trzech lat więzienia. Co ważne, to wstępna kwalifikacja, która może jeszcze ulec zmianie.

Na tej podstawie prokuratura wydała policji polecenie przeszukania mieszkania Artura Hippego. Trwają intensywne czynności w tej sprawie. Hippe jest liderem listy Kongresu Nowej Prawicy w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa w okręgu nr 4. 

Do tematu wrócimy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama