Reklama

Policja przeszukała mieszkanie Artura Hippego, kandydata Kongresu Nowej Prawicy do Rady Miasta Rzeszowa, który składał seksualne propozycje nieletnim dziewczynkom – dowiedział się Rzeszów News.

Przeszukanie mieszkania Hippego przeprowadzono we wtorek późnym popołudniem. Stało się to po naszej publikacji, w której opisaliśmy, jak kandydat KNP do Rady Miasta Rzeszowa pięć lat temu “zwabiał” 14-latkę. Nasz tekst wywołał lawinę komentarzy. Okazało się, że Hippe na Facebooku składał seksualne propozycje wielu nieletnim dziewczynkom.

Po naszej publikacji w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie zapadła decyzja, by tej sprawie dokładnie się przyjrzeć. Do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów wysłano polecenie przeprowadzenia czynności sprawdzających. Jak udało nam się dowiedzieć, są one prowadzone pod kątem wykrycia przestępstw z katalogu tzw. czynów pedofilskich.

Nasze źródła w prokuraturze mówią, że w tym przypadku chodzi o nawiązywanie kontaktu z małoletnimi poniżej 15. roku życia, wprowadzania ich w błąd, używania wobec nich groźby bezprawnej w celu spotkania się z małoletnimi. To przestępstwo zagrożone karą do trzech lat więzienia. Co ważne, to wstępna kwalifikacja, która może jeszcze ulec zmianie.

Na tej podstawie prokuratura wydała policji polecenie przeszukania mieszkania Artura Hippego. Trwają intensywne czynności w tej sprawie. Hippe jest liderem listy Kongresu Nowej Prawicy w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa w okręgu nr 4. 

Do tematu wrócimy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

29 KOMENTARZE

 1. Jedyne co zaszkodziło to brak reakcji osób którym Hippe coś zrobił, a już w szczególności RODZICÓW tych osób. A o ludziach chorych, niebezpiecznych trzeba mówić głośno bo tak jak przez większość czasu mógł niewinnie “podrywać”, tak za chwilę mógłby równie dobrze dobrać się bez żadnych zahamowań do chociażby Twojej młodszej siostry/brata/kuzyna/kuzynki czy kogokolwiek niepełnoletniego w twojej rodzinie. No ale wiesz lepiej…

 2. Nie wiem jakim cudem nagłośnienie sprawy w tej sytuacji miało by zaszkodzić ?! uważam wręcz przeciwnie dzięki temu może inne osoby w tym wypadku nieletnie dziewczyny które były “zwabiane” odważą się dołożyć swoją cegiełkę do zarzutów. Mi również szkoda rodziców wiem co to za osoby i w pełni szacunku jestem dla nich, ale niestety trzeba piętnować takie zachowania i ta sytuacja pokazuje że człowiek dobrze wychowany z dobrego domu, z dużymi znajomościami w mieście i tak odpowie za swoje nie godne zachowanie, powinna być to przestroga dla innych.

 3. Sprawa znana jest prokuraturze od dawna. Wiele dzieciaków składało zeznania i mają status poszkodowanych w sprawie która wciąż się toczy. Jakiś baran z rznews nagłośnił tak sprawę, że teraz ten zboczeniec może się wyłgać z całej tej seksafery. Brawo. No ale dowody są zebrane więc kasowanie profili nie pomoże. Szkoda mi tylko rodziców tego człowieka, bo to prawi i dobrzy ludzie. No więc rznews nie ma tu żadnych zasług a jedynie zaszkodziło sprawie. Takie odnoszę wrażenie.

 4. Rzeszów news może przestańcie przypisywać sobie cudze zasługi. Gdyby nie użytkownicy Jebawki sprawa nigdy nie zyskałaby takiego rozgłosu. Ponadto organa ścigania zostały zawiadomione przez jednego z członków jebawki, który złożył zeznania oraz przedstawił materiały dowodowe. Doceniam wasz wkład w nagłośnienie sprawy, ale to nie wy jesteście za to odpowiedzialni.

 5. jbwa ponoc tez miala jakis w tym udzial, malo istotne wazne ze sprawa ma wstep do pozytywnego konca

  ale jedno jest pewne, to nie rzeszow news ma 100% zaslug, jakis tam maly procent ma, ale napewno nie tak jak podaja i jak sie z tym obnoszą xD pzdr

 6. To grupka JBWA to zaczęła, potem dołączył wykop, ale cała sprawa zaczęła się na naszej zamkniętej grupie. Ponadto zeznania w prokuraturze złożył jeden z członków JBWA, z czego była relacja na żywo.

 7. RzN też nie poinformowało prokuratury. Przynajmniej z artykułu wynika że to po publikacji na tym portalu a nie po zawiadomieniu zostały podjete czynności sprawdzajace

 8. To już tradycyjnie tak bywa że zasługi – fanfary grają nie temu co trzeba bo On zrobi swoje i sie nie afiszuje a zasługi i medale dostaje ten co drze paszcze , głośno kwiczy , robi dużo szumu ale tak to jest na tym padole.

 9. Lol, przecież to nie wykop, tylko grupka JBwA na Facebooku pierwsza zareagowała, zrajdowała gościa, jeden z jej członków przekazał materiały na policję i dopiero wtedy wrzucono to na wykop. XD

 10. Kilka innych serwisów informacyjnych nagłośniło tą sprawę przed Wami, nie mówiąc już o wykopie, ale to Wasz błyskotliwy i niepowtarzalny artykuł sprawił, że sprawą zainteresowała się policja. Widocznie poziom waszego dziennikarstwa jest bardziej wiarygodny, w takim razie gratuluję rzetelności!

 11. Jak można tak podkreślać, że dzięki waszemu artukułowi, jak to dzięki jednemu gościowi z wykopa, który złożył wszystko do kupy i zebrał dziewczyny którego go znają i miały podobne problemy. ;/ Straciłam w was wiarę RzeszówNews.

 12. Najlepiej przypisywać sobie wszystkie zasługi, gdyby nie jeden z użytkowników Wykopu, który właśnie na tym portalu opisał sytuację, nikt by się tym nie zainteresował.

Comments are closed.