Obrońcy zwierząt zapowiadają kolejne protesty przeciwko planowanej w Rzeszowie wizycie cyrku „Medrano”, który w programie wykorzystuje zwierzęta. W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją do władz Rzeszowa, by ratusz zakazał wjazdu do miasta cyrków ze zwierzętami.

Na Facebooku inicjatywy „NIE dla cyrku ze zwierzętami w Rzeszowie” obrońcy zwierząt zamieścili daty planowanych protestów przeciwko cyrkowi „Medrano”, który niedługo ma gościć w Rzeszowie. Cyrk ma stanąć przy ul. Wyspiańskiego obok stadionu Resovii.

Obrońcy zwierząt zapowiedzieli pięć protestów: 22 kwietnia (piątek, godz. 17:30), 23 kwietnia (sobota, godz. 13:30 i 16:30), 24 kwietnia (niedziela 13:30 i 16:30). Protesty odbywać się będą przed zaplanowanymi pokazami cyrku.

To będą już kolejne pikiety przeciwko cyrkowi ze zwierzętami w Rzeszowie. W marcu protestowano przeciwko obecności cyrku „Safari”. Akcja niewpuszczania do miasta cyrków ze zwierzętami trwa od kilku miesięcy. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Do 10 maja trwa internetowa zbiórka podpisów pod petycją do prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, by miasto nie wynajmowało swoich terenów cyrkom wykorzystującym zwierzęta. Dotychczas petycję podpisało już prawie 2 tys. osób. Jeżeli chcecie się przyłączyć, możecie zrobić to TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obrońcy zwierząt apelują do prezydenta, by pokazał, że Rzeszów jest „naprawdę innowacyjny i nowoczesny” i nie zgadza się na to, by mieszkańcy oglądali pokazy cyrków, w których wykorzystywane są zwierzęta.

Tadeusz Ferenc zapowiedział jednak, że żadnego zakazu nie wprowadzi. Jego zdaniem to mieszkańcy powinni sami decydować, czy chcą chodzić do cyrków ze zwierzętami.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama