BSH Rzeszów Fabryka w Głogowie Małopolskim.
Zdjęcie: BSH Rzeszów Fabryka w Głogowie Małopolskim

Firma BSH zwiększa moce produkcyjne na Podkarpaciu. Producent AGD wprowadza nowy układ maszyn w swojej fabryce pod Rzeszowem. 

Fabryka BSH (dawny Zelmer), należąca do niemieckiego koncernu Bosch i Siemens, od 2013 roku znajduje się w Głogowie Małopolskim (dawnej Rogoźnicy). Produkuje kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze marek Bosch i Siemens

Sprzęt trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej. BSH postanowił zwiększyć swoje moce produkcyjne w fabryce pod Rzeszowem. Umożliwi to nowy układ maszyn i nowych urządzeń. Ich montaż właśnie się kończy.

Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie, mówi, że inwestycja jest warta kilkadziesiąt milionów złotych. – Jest kolejnym krokiem milowym w rozwoju naszego oddziału w Rzeszowie – mówi w cytowanym komunikacie Dalacker. 

Zapowiedział, że BSH zacznie pod Rzeszowem produkować nową kategorię odkurzaczy. Poza bezworkowymi odkurzaczami przewodowymi, na liniach będą powstawały też pionowe odkurzacze akumulatorowe.

BSH do produkcji tych odkurzaczy zaczął się przygotowywać pod koniec 2022 r. Pierwsze próbne serie nowych urządzeń zjechały już z nowych linii produkcyjnych, które zaprojektowano z wykorzystaniem np. wirtualnej rzeczywistości.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Nowe linie produkcyjne będą technologicznie bardzo zaawansowane i po raz pierwszy będziemy tutaj samodzielne programowali elektronikę dla nowych produktów – powiedziała Barbara Fic, dyrektor działu łańcucha dostaw w BSH w Rzeszowie.

Fabryka modernizowana 

W ostatnich latach fabryka BSH przeszła głęboką modernizację. Pracowników wspierają roboty, m.in. autonomiczne wózki transportowe. Pod koniec 2022 r. firma wynajęła w Jasionce dodatkowy magazyn o powierzchni 20 tys. m kw.

W ub. r. BSH ogłosił budowę nowej siedziby dla swojego centrum badań i rozwoju w Rzeszowie. W nowym budynku będzie pracowało około 100 osób. Będą w nim testowane urządzenia wprowadzane do produkcji w fabrykach BSH w innych krajach.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest częścią międzynarodowego koncernu BSH. W Polsce ma sześć fabryk – trzy w Łodzi, gdzie produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w Głogowie Małopolskim małe AGD.

Rzeszowski oddział BSH to dawny Zelmer. Sprzęt AGD pod tą marką był produkowany do końca 2019 rW 2020 markę kupiła od Grupy BSH hiszpańska firma B&B Trends.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama