Zdjęcie: Materiały ZKS Stal Rzeszów

– Wrzesień minął, a basen nadal nie jest otwarty – zwracają uwagę mieszkańcy Rzeszowa. – Kiedy skorzystamy z pływalni przy ulicy Matuszczaka? – pytają.  

– Szukałem informacji o dacie otwarcia basenu. Bezskutecznie. Ostatnio temat w mediach ucichł – zasygnalizował nam Jakub, Czytelnik Rzeszów News. 

Budowa nowego basenu przy ulicy Matuszczaka, po rozebraniu starej pływalni, miała się zakończyć we wrześniu br. I jak się okazuje, zakończyła. Miasto ma już za sobą procedurę odbioru basenu.

– Wystąpiliśmy już o pozwolenie na użytkowanie obiektu. Gdy dokument będziemy mieli, a spodziewamy się go w przyszłym tygodniu, poinformujemy o dacie otwarcia basenu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Dokładna data otwarcia pływalni nie jest na razie znana, ale wiadomo, że stanie się to jeszcze w tym roku. – Jesienią – słyszymy w rzeszowskim magistracie. Miasto jest trakcie ustalania zasada korzystania z obiektu, godzin otwarcia i cennika.

Nie tylko dla zawodowców 

Basen będzie miał 29 m długości, 25 szerokości, nieckę od 1,5 m do 8 m głębokości, cztery wieże dla skoczków (1 m, 5 m, 7,5 m i 10 m), trampoliny (1 m i 3 m) i wieże dla sędziów. W miejscu starej pływalni powstała sala gimnastyczna oraz „suchy” basen. 

Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Będzie tam możliwa także nauka nurkowania, pływania synchronicznego oraz gra w piłkę wodną. Będą także batuty, system video-odtwarzania i siłownie do treningu kardio.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nie zabraknie szatni, sauny, strefy konferencyjnej, pomieszczeń dla ratowników. Umiejętności skoczków do wody będzie można podziwiać z trybun na 325 osób. Basen ma sześć torów pływackich, które mają służyć nie tylko zawodowcom. 

Przy basenie będzie też parking na około 50 miejsc postojowych oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Z pływalni, jak obiecują urzędnicy, będzie można korzystać także rekreacyjnie. Za budowę basenu miasto zapłaci około 26 mln zł; 

Od 2020 roku pływalnię budowała krakowska firma Texom. Inwestycję przejęła po konsorcjum firm Karpat-Bud i Best Constructions, które zostały przez miasto wyrzucone z placu budowy z powodu przeciągania prac.  

Na otwarcie basenu obiecała przyjechać Otylia Jędrzejczak, dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama