W piątek (4 kwietnia) rano na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.

[Not a valid template]

 

Celnicy ujawnili narkotyki kontrolując ciężarówkę na zagranicznych numerach rejestracyjnych, wjeżdżającą do Polski z Ukrainy około godz. 4 rano. Spakowane w 300 czarnych, foliowych worków narkotyki ukryte były w podłodze naczepy. Badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy celnych potwierdziły, że wykryta substancja to heroina.

– Jest to największy przemyt heroiny ujawniony przez służby od siedmiu lat i jeden z największych w ostatnich latach w Europie . To już druga tak wielka próba przemytu heroiny wykryta w ostatnim czasie przez Służbę Celną. Gdyby narkotyk nie został zatrzymany na granicy, na nasze ulice mogłoby trafić nawet 600 tys. tzw. działek dilerskich – powiedział Jacek Kapica, szef Służby Celnej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Służba Celna poinformowała o tym zdarzeniu Centralne Biuro Śledcze w Rzeszowie, które będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama