Słoneczna Jamajka tuż przy brzegu Wisłoka i niepowtarzalna szansa na kupienie nowych ubrań w wyjątkowo niskich cenach. Do tego jeszcze koncerty i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Tak zapowiada się nadchodzący weekend w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

W klubie Pod Palmą w piątkowy (3 czerwca) wieczór nie zabraknie dobrego rapu, ponieważ na scenie pojawi się Rychu Peja Solo. Artysta będzie promował album „DDA”, który ukazał się 22 kwietnia. Tworząc nową płytę raper do współpracy zaprosił producenta Krzysztofa Szewczuka działającego od lat pod pseudonimem DJ. Zel. Owocem ich wcześniejszej pracy były takie płyty jak: „N.O.J.A.” (2005), „Szacunek ludzi ulicy” (2006) oraz „Na serio” (2009), jednak wówczas były to tylko bity i skrecze.

Przy „DDA” Rychu oraz DJ. Zel razem stworzyli pełnowymiarowy album, na którym usłyszeć można oryginalną muzykę i niepowtarzalny styl rapera oraz wiele gościnnych głosów, m.in. WDZ, Sokół i Marysia Starosta, PiH, Lukasyno, Śliwa, Buczer, 3 Credits, Dono, Michał Wiraszko (Muchy), RDW i Fu.

Podczas piątkowego koncertu na scenie pojawią się również Śliwa, Dono i Glaca. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety w cenie 30/35 zł dostępne on-line (TUTAJ).

W piątkowe popołudnie można wybrać się również na koncert „pod chmurką”, ponieważ na rzeszowskich bulwarach odbędzie się druga odsłona „Reggae nad Wisłokiem”. Gwiazdą imprezy będzie Jamal!

Na scenie pojawią się również artyści reprezentujący podkarpacką i małopolską scenę muzyczną rodem z Jamajki, a będą to: Rap-A-Dub (Tarnobrzeg), Roots Digital Sound feat. Kulturalny (Rzeszów), Experimental (Częstochowa) oraz YongSoul (Przemyśl).

Po zakończeniu koncertu głównego na bulwarach, impreza przeniesie się do rzeszowskiego klubu Vinyl, gdzie odbędzie się oficjalne afterparty. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00, natomiast oczekiwana gwiazda zagra o 21:00. Wstęp wolny. Rzeszów News jest patronem „Reggae nad Wisłokiem”.

Na naszej koncertowej liście oczywiście nie może zabraknąć klubu Vinyl (ul. Piłsudzkiego 31). Tam w sobotę (4 czerwca) zagrają hardcore’owe zespoły: legendarne 1125 ze Złotowa, Rearrange, What Friendship Means. Bilety w cenie 20/25 zł dostępne w klubie oraz sklepie Soplica (Rynek 10) i Ataman Shop (CH Europa II).

Rozmaitości

W piątek do Rzeszowa z edukacyjnego centrum nauki „Planeta Energii” przyjdzie kosmiczny Energobus, który do soboty (4 czerwca) przybliżać będzie odwiedzającym tajniki wiedzy o prądzie.

Wizyta mobilnego laboratorium – przygotowanego z myślą o najmłodszych – to nagroda dla Millenium Hall za zwycięstwo w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie „Świeć się z Energą”, na najpiękniej oświetloną i udekorowaną galerię handlową w Polsce.

Czy człowieka można porównać do elektrowni? Czy ładunki elektryczne to wynalazek współczesności i czy można żyć bez prądu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają najmłodsi podczas dwudniowej wizyty „Planety Energii” w Rzeszowie.

Odwiedzający dowiedzą się także jak działa elektrownia wodna i wiatrowa, czy można wytworzyć prąd z cytryny i dlaczego elektryzują się włosy na głowie. Zobaczą także kosmiczny Energobus – centrum nauki i eksperymentów na kółkach oraz będą mogli wziąć udział w pokazach, doświadczeniach oraz konkursach dla dzieci z licznymi edukacyjnymi nagrodami.

Fascynujące eksponaty zostały przygotowane pod okiem dr. Tomasza Rożka, znanego popularyzatora nauki i prowadzącego Sondę 2 w TVP 2.

Energobus będzie przed wejściem do Millenium Hall (al. Kopisto 1). W piątek od 9:00 do 15:00 będzie dostępny dla umówionych grup szkolnych, a od 15:00 do 20:00 oraz w sobotę od 10:00 do 20:00 będą mogli go zwiedzić wszyscy chętni. Wstęp wolny. Wewnątrz galerii będzie można także znaleźć specjalne stoisko z animacjami związanymi z energią wokół nas.

W piątek w  Wypożyczalni Muzycznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (ul. Żeromskiego 2) będzie można wziąć udział w spotkaniu „Papieskie inspiracje – pielgrzymkowe szlaki kulturowe Podkarpacia”. W programie: spotkanie z członkami Bractwa św. Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku, prezentacja dróg Jakubowych w Hiszpanii oraz wystawa fotografii. Początek o godz. 17:30.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Szafing” w Hokus Pokus

Również w piątek (3 czerwca) w Empiku (Galeria Rzeszów) o godz. 18 odbędzie się spotkanie z pisarką Magdalena Zimny-Louis, autorką książki „Zaginione”. Ta pochodząca z Rzeszowa artystka  w 2005 roku wygrała konkurs „Pisz do Pilcha” opowiadaniem „Studnia”. Jej debiutancka powieść  „Ślady hamowania” została wyróżniona w 2011 r. w konkursie wydawnictwa Replika Świat Kobiety.

Kolejna książka pt. „Pola”, wydana w 2012 r., otrzymała główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur. Dzięki książce „Zaginione” Zimny-Louis przeniesie wszystkich zgromadzonych w Empiku z Rzeszowa lat 80. do współczesnej Armenii.

Dla wszystkich pań świetna informacja na tę sobotę (4 czerwca), ponieważ Rzeszów przyłączył się do Ogólnopolskiej Akcji Wietrzenia Szaf z Szafa.pl. Gabriela Wajda, koordynator projektu, wyjaśnia, że „szafing” to idealna okazja, by nie tylko zrobić porządek w swojej szafie i pozbyć się rzeczy, które leżą zapomniane na półkach, ale też nieco podreperować swój budżet i uzupełnić garderobę nowymi perełkami.

„Szafing” odbędzie się w Hokus Pokus gastrobar (ul. 3 Maja 3) od 11:00 do 15:00. Wstęp wolny.

Również w sobotę osiedle Zwięczyca od godz. 13:00 będzie świętować swoje dni podczas Rodzinnego Pikniku. W programie: występy przedszkolaków, pokazy sportowo-taneczne, konkursy, malowanie twarzy oraz zabawa taneczna z zespołem „Morfeusz”. Wstęp wolny.

A w niedzielę (5 czerwca) Dni Osiedla Staroniwa. Od godz. 15:00 konkursy, pokaz warsztatów garncarskich, pokaz tańca ulicznego i argentyńskiego, turniej szachowy, wielobój sportowy, szalone makijaże oraz kącik urody z Avon. Wstęp wolny.

Dla maluchów

W Multikinie w sobotę i niedzielę (4 i 5 czerwca) z okazji Dnia Dziecka, oprócz filmów przeznaczonych dla najmłodszych, w holu pojawi się mnóstwo gier i zabaw dla dzieci, które otrzymają plakaty animacji „Gdzie jest Dory?”.W repertuarze najmłodsi kinomani znajdą między innymi: „Angry Birds Film”,„Alicję po drugiej stronie lustra”, czy „Księgę dżungli”.

Podobnie atrakcje czekają na maluchów w kinie Helios. Na ekranach natomiast dla najmłodszych pojawią się następujące filmy: „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Angry Birds Film” oraz „Wojownicze Żółwie Ninja: Wyjście z cienia” i „Jak uratować mamę?”. Dzieci wchodzą za darmo.

W sobotę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbędzie się IV Nocne spotkanie dla dzieci w ramach II wydania ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek 2016”, zatytułowane „Trzy godzinki dla Rodzinki”.

W godzinach 19:00-22:00 w budynku WiMBP (ul. Sokoła 13) najmłodszych spotka szereg atrakcji. Gry, zabawy, konkursy a do tego warsztaty plastyczne, zwiedzanie magazynów biblioteki oraz flash mob w plenerze. O 21:00 odbędzie się też spektakl „Kozucha kłamczucha”, w wykonaniu artystów Teatru Art.-Re Kraków. Wstęp wolny.

Natomiast w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Osmeckiego 51) w sobotę odbędzie się Teatralny Dzień Dziecka. Od godziny 17:00 gry i zabawy ruchowe z muzyką, a później dwa spektakle: „Szkoła. Nie tylko dla orłów” w wykonaniu teatru BANALIA- MDK Rzeszów oraz „Gerda”, którą przedstawią aktorzy teatru Sztuk z Jaworzna. Wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama