Będą się ścigać, walczyć ze sobą i szukać wyjścia z labiryntu. W sobotę (23 kwietnia) na Politechnice Rzeszowskiej odbędą IV Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion.

[Not a valid template]

 

Zawody robotów odbywać się będą w 12 różnych konkurencjach, a w każdej z nich robot będzie musiał spełniać określone regulaminem wymogi. Wszystkie roboty to konstrukcje własne – projektowane i budowane przez samych zawodników. Wyjątkiem będzie jedynie konkurencja LEGO Sumo, gdzie roboty budowane są przez zawodników z gotowych elementów.

Podczas zawodów roboty będą się ścigać, walczyć ze sobą i szukać wyjścia z  labiryntu. Robot musi być całkowicie autonomiczny – nie może kontaktować się z zawodnikiem podczas walk czy przejazdów na czas i nie może być również w jakikolwiek sposób zdalnie sterowany.

Łączna pula nagród dla zawodników przekracza 60 tys. zł, a wśród nich kursy z robotyki, bony na części oraz przydatne urządzenia w warsztacie każdego majsterkowicza.

– Dla zwiedzających również zostanie przeprowadzony konkurs, w którym m.in. będzie możliwość wygrania przelotu nad Rzeszowem samolotem. Kolejną atrakcją zawodów będzie wystawa sprzętu przemysłowego oraz warsztaty dla najmłodszych – zapowiada Rafał Mirosław z Koła Naukowego Automatyków i Robotyków ROBO na Politechnice Rzeszowskiej, organizatora imprezy.

Rzeszowskie zawody w pierwszym plebiscycie czytelników Forbot.pl na najlepiej zorganizowane zawody robotów w Polsce zajęły zaszczytne pierwsze miejsce. Udział w zawodach zarówno dla zawodników, jak i publiczności jest całkowicie bezpłatny.

ROBO~motion odbędą się w sobotę (23 kwietnia) na PRz przy al. Powstańców Warszawy 12. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. Ich patronem jest Rzeszów News.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama