Wojciech Fiksa i Michał Klimczyk zostali ekspertami ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. To ogromne wyróżnienie dla Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

[Not a valid template]

 

Polska Akademia Akredytacyjna działa od 2002 r., zasiadają w niej eksperci, którzy oceniają jakość kształcenia na polskich uczelniach. Komisja opiniuje też w sprawie utworzenia uczelni oraz przyznania uczelniom lub wydziałom uprawnień do prowadzenia studiów na określonych kierunkach.

Uczelnie i wydziały są zobligowane poddawać się ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

PKA tworzy blisko 90 profesorów z całego kraju i 15 studentów. Do tego grona dołączyli teraz studenci Politechniki Rzeszowskiej: 25-letni Wojciech Fiksa (student logistyki) i 22-letni Michał Klimczyk, student lotnictwa i kosmonautyki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do tej pory w swojej historii Politechnika Rzeszowska miała tylko jednego studenckiego eksperta w PKA. Rekrutacja jest wieloetapowa. W pierwszym z nich kandydaci muszą napisać esej na wybrany temat. W tym roku mierzyli się z tematem „Udział studentów w wewnętrznym systemie zapewniania jakości kształcenia”.

Drugi z etapów to test z funkcjonowania polskiego szkolnictwa wyższego, a trzeci to rozmowa kwalifikacyjna.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama