Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Na bezpłatne badania profilaktyczne, m.in. mammograficzne, cytologiczne, spirometryczne, pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA, krwi w kierunku przerostu prostaty, zaprasza Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie – kobiety z okazji Dnia Kobiet, a mężczyzn dzień później.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 marca, w godzinach 8:00-12:30, w przychodni przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. Pierwszego dnia z profilaktycznych badań będą mogły skorzystać kobiety, drugiego mężczyźni – mieszkańcy stolicy Podkarpacia oraz najbliższych okolic.

Oprócz badań profilaktycznych w kierunku wykrycia chorób nowotworowych, kobiety będą mogły wykonać bezpłatne pomiary ciśnienia i glukozy we krwi oraz zrobić badania spirometryczne.

Organizatorzy przygotowali również dla kobiet dwa pakiety badań krwi: „lipidogram” lub „morfologia i żelazo”, a dla mężczyzn zaproszenia na bezpłatny lipidogram. Liczba badań krwi jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie badania będą wykonywane bez skierowania, wystarczy przyjść i zająć kolejkę.

 – Pacjentki odwiedzające ZOZ nr 2 w Rzeszowie w dniu swojego święta będą mogły wykonać szereg badań profilaktycznych, m.in. bezpłatną mammografię i cytologię w ramach programu profilaktycznego NFZ – mówi Katarzyna Tokarz, specjalista ds. marketingu w ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje na temat badań można uzyskać w Poradni Ginekologicznej pod numerem telefonu: 17 86 13 605.

9 marca mężczyźni natomiast będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji z dietetykiem, wykonać bezpłatne pomiary wagi i składu ciała na specjalistycznej wadze TANITA oraz uzyskać wiele informacji na temat zdrowego odżywiania.

– Dodatkowo, szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę typowo męskich schorzeń, m.in. przerostu prostaty. W programie znalazły się bezpłatne badania krwi na obecność antygenu gruczołu krokowego (PSA). To marker nowotworowy, który pozwala wykryć raka prostaty w bardzo wczesnym stadium. Badanie zalecane jest mężczyznom po 50. roku życia – dodaje Katarzyna Tokarz. 

Oprócz badań profilaktycznych na kobiety czekają konsultacje z dietetykiem na temat prawidłowego sposobu odżywiania oraz pomiary wagi i składu masy ciała, które pozwolą określić wiek metaboliczny całego organizmu, a także będą mogły zadbać o swoją urodę, uzyskać porady dotyczące prawidłowej pielęgnacji skóry i wykonać zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie. Mężczyźni będą mogli wykonać badania spirometryczne, EKG oraz zmierzyć poziom glukozy we krwi i ciśnienie tętnicze.

– Atrakcje zostały zaplanowane tak, by mogły w nich uczestniczyć kobiety z każdej grupy wiekowej. Liczymy na to, że zaplanowane przez nas aktywności pozwolą wszystkim paniom zadbać o swoje zdrowie, odprężyć się i poczuć wyjątkowo – zachęca Tokarz. 

– Natomiast na zorganizowanie Dnia Mężczyzny zdecydowaliśmy się, ponieważ współcześni panowie są coraz bardziej świadomi tego, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Mamy nadzieję, że to święto będzie doskonałą okazją, aby wykonać ważne badania i zadbać o swoje zdrowie – podsumowują przedstawiciele rzeszowskiego ZOZ nr 2.

HARMONOGRAM:

8 marca Dzień Kobiet, godz. 8:00-12:30

– Badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat

– Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat

– Pakiety badań krwi: Lipidogram lub morfologia i żelazo

– Pomiary ciśnienia i glukozy we krwi

– Określenie wieku metabolicznego organizmu

– Konsultacje z dietetykiem

– Zabiegi pielęgnacyjne wykonane przez profesjonalną wizażystkę

9 marca Dzień Mężczyzn, godz. 8:00-12:30

– Konsultacje z dietetykiem

– Pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA

– Pomiary ciśnienia i glukozy we krwi

– Badania spirometryczne

– Badania EKG

– Bezpłatne badania krwi (liczba pakietów ograniczona):

Pakiet I: Lipidogram

Pakiet II: PSA

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama