Zdjęcie : Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Miał być gotowy w maju, ale ostatecznie będzie w październiku – chodnik, który powstanie w miejscu wydeptanej ścieżki, prowadzącej do fontanny multimedialnej w Rzeszowie. 

Jeszcze w styczniu miasto rozpoczęło poszukiwania firmy, która zajmie się wykonaniem ładnego chodnika na zieleńcu od strony Alei pod Kasztanami, powyżej miejsc siedzących „amfiteatru”. Chodzi o to miejsce, które wydeptali mieszkańcy Rzeszowa skracając sobie drogę do fontanny multimedialnej przy Alei Lubomirskich. Obecnie szpeci ono zielone wzniesienie oraz jest niebezpiecznie, zwłaszcza po deszczu.

Inwestycja miała być pierwotnie gotowa już w maju. Dziś już wiemy, że chodnik powstanie nie wcześniej niż w październiku.

– Obecnie jest na ukończeniu dokumentacja projektowa, którą musimy przedłożyć jeszcze konserwatorowi zabytków. Mamy nadzieję, że będzie to tylko formalność, bo wszystkie szczegóły były ustalane już wcześniej – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Chodnik z płyt granitowych i kostki granitowej o długości 75 m i szerokości 3 m na wydeptanej ścieżce ma wykonać firma Twister za 200 tys. zł. Ze względu na poziom nachylenia mają w tym miejscu powstać również schody i podjazd dla wózków.

Dlaczego miasto wykonaniem chodnika prowadzącego do fontanny multimedialnej, która zaczęła działać w 2013 roku, zainteresowało się dopiero teraz? Bo wcześniej konserwator zabytków nie chciał się zgodzić na zrealizowane inwestycji. 

Chodnik powstanie w październiku, czyli wtedy, gdy pokazy fontanny się… zakończą. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama